Klimas: Tutaj był Jarmark Europa, jeansy marmurkowe z Turcji, a ja chciałam Paryż sobie robić [NEXT TIME]

- Dzisiaj na pewno zaczęłabym z mniejszego "C". To znaczy więcej bym sobie życzyła pokory jako osoba i jednocześnie rozsądku jako projektantka. Kiedy zaczynałam projektować, chyba nie przyjmowałam do wiadomości, w jakiej rzeczywistości ja pracuje - mówi projektantka mody Joanna Klimas.

Joanna Klimas nazywana jest "pierwszą damą minimalizmu". Ubiera Polki od ponad 20 lat. Z wykształcenia psycholog. Pracowała przez lata jako terapeutka.

Konsekwentnie i świadomie dąży do tego, aby moda w Polsce była uważana za pełnoprawną część kultury. Intensywnie oddana sprawom kobiet, nie tylko tym związanym z modą.

Jest jedyną współczesną projektantką, której projekty znalazły się na stronach bogato ilustrowanej książki „Tysiąc lat ubiorów w Polsce”, autorstwa profesor Anny Sieradzkiej. 

W nowym cyklu wideo NEXT TIME przedstawiamy ludzi sukcesu, którzy opowiadają, jakie rady napisaliby na karteczce i przykleili na biurku samym sobie sprzed lat. Jakich błędów mogliby dzięki temu uniknąć, co zrobiliby lepiej, czego się nauczyli i teraz mogą podzielić się doświadczeniem z innymi. Dzięki pasjonującym rozmowom dowiadujemy się nie tylko smaczków z ich historii biznesowej, ale także lepiej poznajemy ich jako ludzi. Czasem mówią nam o rzeczach, o których nie powiedzieli nikomu innemu.

Dziękujemy za udostępnienie przestrzeni do nagrania filmu Business Link w Warszawie.