Największa impreza e-sportowa w Polsce pobiła wszelkie rekordy. IEM 2017 w liczbach

Przez dwa weekendy na przełomie lutego i marca Śląsk był światowym centrum e-sportu za sprawą Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2017. Trzeba przyznać, że statystyki udostępnione przez organizatora imprezy robią ogromne wrażenie.

Przez dwa weekendy Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2017 odwiedziło łącznie 173 tys. fanów e-sportu. Dla porównania zeszłoroczna edycja imprezy w Spodku w ciągu jednego weekendu przyciągnęła dużo mniej, bo 113 tys. widzów.

Wszystkie rozgrywki można było rzecz jasna oglądać za pośrednictwem internetu i tutaj IEM 2017 zanotował aż 46 mln użytkowników (o 35 proc. więcej, niż rok wcześniej).

Warto wspomnieć, że bezpośrednie transmisje z wydarzenia obsługiwało aż 70 partnerów w 19 wersjach językowych. Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2017 stało się najszerzej transmitowanym wydarzeniem w całej historii ESL. Aktywność w sieciach społecznościowych również pobiła kolejny rekord. Materiały na Facebooku oraz Twitterze dotarły do 55 mln fanów na całym świecie.

Swoją cegiełkę do sukcesu dołożyli również posiadacze gogli VR, którzy za sprawą technologii udostępnianej przy współpracy SLIVER.tv i WonderWorld VR z Intelem i ESL mogli zobaczyć wszystko z perspektywy widzów siedzących w Spodku.

Czytaj też: IEM 2017: Niesamowite święto fanów e-sportu dobiegło końca. Zwycięzcy zgarnęli ogromne pieniądze

Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2017 zanotował w sumie 340 tys. unikalnych użytkowników transmisji z użyciem gogli wirtualnej rzeczywiści. To o 200 proc. więcej, niż w przypadku streamingu z Intel Extreme Masters Oakland.

Więcej o: