Nowości w aplikacji Google na smartfony. Będzie łatwiej, szybciej i bardziej przejrzyście

Google nie zasypia gruszek w popiele. Stale rozwija swoją aplikację na smartfony z Androidem i iOS. Właśnie dodano kolejne nowości, które ułatwią życie użytkownikom komórek.

Początkowo aplikacja główna Google, obecna w każdym smartfonie z Androidem była jedynie wyszukiwarką, która dublowała funkcjonalność Google w przeglądarce internetowej. Dziś jest zbiorem przydatnych kart, które wyświetlają się, podpowiadając użytkownikowi interesujące go informacje.

Google obserwuje preferencje posiadacza telefonu, aby potem wyświetlić proponowaną drogę do domu, pogodę, wyniki wydarzeń sportowych czy kursy walut. Poniżej wyświetlane są z kolei artykuły z różnych serwisów informacyjnych, które powinny pasować do naszych zainteresowań.

Niestety w kartach panuje mały bałagan. Wszystko podawane jest w jednym miejscu, bez podziału na sekcje tematyczne.

Problem ten zauważył również Google, który w nowej odsłonie aplikacji wyróżni poszczególne sekcje i doda do nich odpowiednie karty. Pod paskiem wyszukiwania znalazło się także miejsce dla skrótów, które nas interesują.

 

Można samodzielnie wybrać skróty, które będą pojawiać się bezpośrednio pod paskiem wyszukiwania. Poniżej znajdą się także proponowane artykuły z sieci. W razie potrzeby, będzie możliwość rozwinięcia listy dodatkowych narzędzi, która wyglądem przypomina trochę listę aplikacji w urządzeniach z Androidem.

Narzędzia zostały posegregowane tematycznie i pozwalają np. na szybką zamianę walut, sprawdzenia wyników sportowych, filmów w kinach, wyszukania stacji benzynowych czy restauracji lub tłumaczenie języków obcych. Całość wygląda dużo lepiej, jest bardziej intuicyjna i szybsza w obsłudze.

Nowa wersja aplikacji Google będzie dostępna na razie jedynie dla użytkowników systemów Android i iOS w USA. Nie wiadomo kiedy trafi do Europy i do Polski, jednak mamy nadzieje, że stanie się to już niedługo.

Więcej o: