Elon Musk założył tajemniczą firmę. Jej celem jest integracja ludzkiego mózgu z maszynami

Robert Kędzierski
Według nieoficjalnych informacji The Wall Street Journal Elon Musk założył nową firmę, która ma zintegrować nasze umysły z maszynami. Wyszukiwanie informacji i sterowanie urządzeniami ma być możliwe za pomocą myśli.

Elon Musk chce najwyraźniej zostać uznany za największego innowatora świata technologii. Jak donosi Wall Street Journal, powołując się na nieoficjalne źródła, twórca m.in. Tesli założył nową firmę. 

Czytaj też: Stworzyli Siri, sztuczną asystentkę Apple.  Teraz przejął ich Samsung. 

Neuralink ma umożliwić połączenie ludzkiego mózgu z maszynami. Idea nie jest nowa, problemem jest technologia, której nie ma. Nowa firma Muska zajmie się więc tworzeniem mikroskopijnych elektrod, którymi będzie można połączyć nasze mózgi z maszynami, komputerami, sztuczną inteligencją. 

Być może w nieco bardziej odległej przyszłości będziemy w stanie komunikować się za pomocą myśli - bez względu na to, czy miałoby to oznaczać wyszukanie informacji, rozmowę z kimś czy prowadzenie pojazdu. 

Musk nazywa swój pomysł "połączeniem biologicznej inteligencji i ludzkiej inteligencji". Ma to zwiększyć nasze możliwości, zlikwidować barierę, jaką jest interfejs. Dziś komunikacja z maszynami wymaga klawiatury, ekranu dotykowego, albo innego pośrednika.  

Projekt twórcy SpaceX i Tesli jest na wczesnym etapie, ale Muskowi już udało znaleźć się sojuszników, którzy są wyłożyć grube miliony na wcielenie pomysłów ze świata science fiction w rzeczywistość. 

Więcej o: