Tak dużej zmiany nie było na Facebooku od dawna. Mamy kolejnego klona Snapchata

Jeśli nie przepadasz za Snapchatem, nowość w mobilnej aplikacji Facebooka raczej cię zirytuje. Wdrażana właśnie globalnie funkcja Stories (tymczasowych wiadomości) trafia na samą górę ekranu głównego, tuż nad strumień aktualności.

Stories trafiło najpierw na Instagrama w sierpniu 2016 roku, a następnie do komunikatora internetowego Facebook Messenger (Mój dzień). Zmiana nie ominęła również WhatsAppa, w którym funkcja zadebiutowała w ubiegłym miesiącu. Po fazie testów przyszła pora na tymczasowe wiadomości w oficjalnej aplikacji Facebooka.

Już niedługo na samej górze okna tuż nad strumieniem aktualności pojawi się znane już okienko ze awatarami znajomych, którzy zdecydowali się udostępnić swoje 'momenty'. Dostępna będzie również funkcja wiadomości prywatnych, podobnie jak w pozostałych aplikacjach. Zdjęcia i filmy o długości do 10 sekund będą dostępne przez 24 godziny.

Facebook StoriesFacebook Stories fot. newsroom.fb.com

Nie da się ukryć, że Facebook coraz mocniej zabiera się za odebranie pozycji rynkowej Snapchatowi, który wynalazł format tymczasowego udostępniania treści już w 2013 roku. Podobna funkcja udostępniona w Instagramie na pewno odebrała Snapchatowi część użytkowników. Czy ich baza znów się uszczupli za sprawą zmiany na Facebooku?

Czytaj też: WhatsApp Status - nowa funkcja do informowania znajomych co u ciebie. Bezpieczniejsza od Snapchata

Aktualizacja mobilnego Facebooka będzie stopniowo rozsyłana do użytkowników smartfonów z Androidem oraz iOS. W jej ramach dostaniemy przebudowaną funkcję kamery wzbogaconą o filtry i możliwość dodawania napisów do zdjęć oraz filmów.

Więcej o: