Donald Trump w końcu korzysta z nowego smartfona. Zaskakująca zmiana

Od kilku tygodni prezydent Stanów Zjednoczonych używa już nowego smartfona. Zmiana jest fundamentalna, bowiem miejsce wysłużonego Samsunga Galaxy S3 zajął jeden z modeli iPhone'a. W przypadku samego Donalda Trumpa wydaje się to nieco zaskakujące.

Zmianę prezydenckiego smartfonu zauważyli najpierw użytkownicy Twittera, jednak nie było do końca wiadomo, czy na pewno używa go sam Donald Trump. Ostatecznie Dan Scavino Jr. odpowiadający za komunikację społecznościową w Białym Domu potwierdził przesiadkę prezydenta na iPhone’a.

Donald Trump był już wielokrotnie krytykowany za używanie przestarzałego smartfona z Androidem (Samsunga Galaxy S3 pochodzącego z 2012 roku). Wydawało się, że wymieni go na specjalnie przygotowany i zabezpieczony model wraz z inauguracją swojej prezydentury w styczniu tego roku.

Tymczasem stary telefon był w użyciu jeszcze w lutym. Członkowie amerykańskiego kongresu nie kryli swojego zaniepokojenia tym faktem, wskazując na wysokie ryzyko ataku hakerskiego na niezabezpieczony smartfon prezydenta.

iPhone w rękach Donalda Trumpa stanowi pewne zaskoczenie. Warto wspomnieć chociażby jego namowy do bojkotu Apple po ubiegłorocznej strzelaninie w San Bernardino. Koncern z Cupertino odmówił wtedy współpracy ze służbami federalnymi, które prosiły o wsparcie w złamaniu zabezpieczeń iPhone’a używanego przez napastników. Ostatecznie samo FBI poradziło sobie z tym tematem.

Czytaj też: Chcesz mieć więcej pamięci w swoim iPhonie? To proste, zaktualizuj iOS-a

Czy przesiadka na iPhone’a faktycznie podniesie poziom bezpieczeństwa prezydenta USA? Konkretnego modelu urządzenia nie ujawniono. Najlepszym rozwiązaniem byłby jednak pozbawiony wielu podstawowych funkcji telefon jakiego używał jego poprzednik - Barack Obama. Trudno jednak oczekiwać, że Donald Trump łatwo rozstanie się z Twitterem.

Więcej o: