Gigantyczny kontrakt Apple i Samsunga. Chodzi o kluczową technologię dla iPhone'a 8

Daniel Maikowski
Apple mocno wierzy w sukces jubileuszowego iPhone'a 8. Firma z Cuperitno miała podpisać z Samsungiem gigantyczny kontrakt na dostarczenie od 70 do nawet 92 mln zakrzywionych ekranów OLED.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Apple złożył zamówienie na 70 mln zakrzywionych wyświetlaczy OLED dla iPhone'a 8, z produkcję których ma odpowiadać Samsunga.

Z doniesień koreańskiego serwisu ET News wynika jednak, że firma z Cuperitno może zwiększyć swoje zamówienie nawet do 92 mln ekranów, gdyż spodziewa się ogromnego zainteresowania swoim najnowszym smartfonem.

Dwaj rynkowi konkurenci mieli podpisać w tej sprawie stosowny kontrakt.

Zgodnie z zapisami w kontrakcie, firma Samsung Display dostarczy Apple w 2017 roku od 70 do nawet 92 mln niewielkich paneli OLED

- donosi serwis DigiTimes.

Jeśli te informacje się potwierdzą, to oznaczałoby to, że  30 proc. iPhone'ów, które trafią na półki sklepowe w 2017 r., zostanie wyposażona w ekrany OLED. Te wyliczenia opierają się na założeniu, że Apple sprzedaje dziś około 200 mln iPhone'ów rocznie.

Co ciekawe, z doniesień koreańskich mediów wynika również, że Samsung rozpoczął proces przekształcania jednej ze swoich fabryk ekranów LCD w miejsce dedykowane produkcji paneli OLED. W ten sposób chce sprostać gigantycznemu zamówieniu Apple.

Premiera iPhone'a 8 zagrożona?

Jest również zła wiadomość. Chiński dziennik Economic Daily News zasugerował, że firma z Cupertino może opóźnić premierę jubileuszowego iPhone'a. Opóźnienie ma być spowodowane "problemami technicznymi" związanymi za laminacją paneli OLED oraz implementacją technologii "3D sensing".

Te problemy mogłyby spowodować przesunięcie premiery nowego iPhone'a z września na październik lub nawet listopad. Niewykluczone, że pod koniec roku czekają nas nie jedna, a nawet dwie prezentacje Apple. We wrześniu firma z Cupertino może pokazać następcę iPhone'a 7, czyli iPhone'a 7S, a iPhone'8 zostałby zaprezentowany później.

Według Nikkei Asian Review iPhone 8  zostanie pozbawiony fizycznego przycisku Home, a funkcja TouchID będzie wywoływana bezpośrednio na ekranie. Wszystkie zaprezentowane jesienią smartfony Apple mają być wodoodporne i kompatybilne z technologią bezprzewodowego ładowania baterii.

Czytaj też:  Apple ma już 40 lat, ale nie zawsze odnosił sukcesy

Apple ma już 40 lat, ale nie zawsze odnosił sukcesy. Wszystko to przez Steve'a Jobsa...