Ten gigantyczny czytnik Sony obsługuje WYŁĄCZNIE pliki PDF. Kosztuje 3000 zł

Robert Kędzierski
Sony zaprezentował kolejne urządzenie dla użytkowników biznesowych. DPT-RP1 obsługuje wyłącznie PDFy, ale i tak zechcesz go mieć.

Sony zaprezentował nową wersję olbrzymiego czytnika wyposażonego w e-papier. Urządzenie, które "rozumie" jedynie pliki w formacie PDF jest przeznaczone głównie do pracy. Dotykowy ekran o rozmiarze 13,3 cala ma rozdzielczość  2200 x 1650 pikseli. Jak wskazuje Świat Czytników jest w stanie wyświetlić 16 odcieni szarości. Ma zaledwie 6 mm grubości i waży 349 gramów. 

Podłącz klawiaturę, współpracuj z komputerem

DPT-RP1 można połączyć z klawiaturą Bluetooth a także  komputerem wyposażonym w specjalną aplikację Sony. Dzięki dołączonemu do zestawu rysikowi można wykonywać odręczne notatki, zakreślać wybrane obszary, nanosić poprawki.

Czytaj też: Czy przestarzały smartfon może się do czegoś przydać? Ma 14 zastosowań!

embed

Urządzenie, które obsługuje jedynie format PDF jest dość drogie - kosztuje 700 dolarów czyli blisko 3000 złotych. Ale dla wielu zadań wydaje się znacznie wygodniejsze niż zwykły tablet czy komputer. 

Cena dla wielu jest barierą, ale Sony udowadnia, że do e-papier ma w wielu sytuacjach wielką przewagę nad tradycyjnymi wyświetlaczami

Więcej o: