Gigant zaprezentuje "zupełnie nowe" Google Earth. Zwiedzimy świat na nowo?

W Google Earth dzieje się ostatnio niewiele. Google postanowił się za to zabrać i już niebawem zaprezentuje zupełnie nowe wydanie aplikacji.

Google Earth to świetna aplikacja dla ciekawych świata, którą zna chyba każdy internauta. Kiedyś niezwykle popularna, dziś mało się o niej słyszy. Pozwala na wirtualne wycieczki po kuli ziemskiej i oglądanie wielu miejsc z bliska.

Baza danych Google jest ogromna i - poza praktycznie każdym miejscem na powierzchni Ziemi - Earth pozwala także na eksplorację Księżyca, Marsa, Nieba czy nawet oceanicznych głębin.

Google EarthGoogle Earth fot. screen ze strony Google

Pod koniec zeszłego roku Google przypomniało nam o tej aplikacji prezentując Google Earth VR. W połączeniu z mocnym komputerem i goglami wirtualnej rzeczywistości HTC Vive możemy dosłownie zanurzyć się w niesamowitych zdjęciach Ziemi i zobaczyć z bliska wiele słynnych miejsc.

 

Google właśnie wysłał amerykańskim mediom zaproszenie na konferencję prasową, na której zaprezentować ma "zupełnie nowe" Google Earth. Niestety to wszystko co gigant zdradził do tej pory.

Możemy jednak spodziewać się kolejnego kroku w stronę wirtualnej rzeczywistości. Google Earth VR dostępne jest tylko na platformie Steam i wymaga bardzo drogich gogli HTC Vive.

Być może zatem Google zdecyduje się na wprowadzenie aplikacji do platformy Google Daydream lub na wszystkie smartfony z Androidem, co sprawi, że zwiedzanie świata z Earth stanie się znacznie tańsze. Wyszukiwarkowy gigant może także zaprezentować nowość związaną z autonomicznymi wycieczkami, które ostatnio rozwija. 

Konferencja odbędzie się 18 kwietnia w Nowym Jorku i wtedy poznamy wszystkie szczegóły na ten temat.

Więcej o: