Szkoda pieniędzy na kupienie iPhone'a? Ten człowiek zbudował go samodzielnie

Za iPhone'a nie trzeba płacić kilku tysięcy złotych. Można zbudować go samodzielnie. Oczywiście o ile dysponujemy odpowiednią wiedzą i jesteśmy... w Chinach.

Pewien amerykański deweloper w trakcie wyjazdu do Chin postanowił udowodnić, że budowa własnego iPhone'a nie jest niemożliwa.

Oryginalny, nieużywany egzemplarz iPhone'a 6S możemy nabyć najtaniej za ok. 2500 zł, czyli w dalszym ciągu dość sporo. Scotty Allen podczas pobytu w chińskim mieście Shenzhen odwiedził kilkanaście miejsc w poszukiwaniu odpowiednich materiałów.

Za Wielkim Murem roi się od ulicznych budek z elektroniką. Znajdziemy tam dość sporo zamiennych części do smartfonów praktycznie każdego producenta.

Allen wydał na zakup wszystkich podzespołów iPhone'a 6S ok. 300 dolarów, a więc zacznie mniej niż zakup oryginału. Trzeba jednak zaznaczyć, że całkowity koszt budowy telefonu był większy. Amerykanin wszystko udokumentował także na filmie, który możecie zobaczyć poniżej.

 

Po znalezieniu części następnym trudnym krokiem było złożenie wszystkiego w działający telefon. Z niektórymi częściami poszło mu dość łatwo, w innych miejscach musiał się trochę namęczyć.

Sporo problemów sprawił mu przycisk główny z wbudowanym skanerem linii papilarnych Touch ID. Apple znany jest w końcu z zabezpieczania swoich sprzętów przed nieautoryzowanymi naprawami.

Ostatnio amerykański producent praktycznie zablokował możliwość naprawy ekranu lub przycisku "Home" w iPhonie 7. Telefon nie tylko nie obsłuży funkcji Touch ID, ale także uniemożliwi na powrót do ekranu startowego.

Allen przyznał, że zdecydował się na budowę iPhone'a 6S, zamiast najnowszej wersji 7, bo znalezienie części do tego drugiego jest bardzo trudne.

Oto iPhone 7. Apple pokazało swój najnowszy smartfon