Uwolnij swoją skrzynkę od niechcianej poczty. Ta strona wyczyści wszystko w kilka minut 

Robert Kędzierski
Niechciane newslettery potrafią skutecznie zapchać skrzynkę. Wypisanie się z kilku nie jest problemem. Co zrobić jednak, kiedy nasza poczta pęka w szwach od niechcianych wiadomości? Warto skorzystać z serwisu getunsubscriber, który automatyzuje proces. 

Użytkownicy Gmaila, Outlooka, Yahoo oraz innych serwisów pocztowych mogą skorzystać z nowej usługi, która ułatwia pozbycie się niechcianej pocztyGetunsubscriber  to nowa strona, która pozwala zaoszczędzić czas w sytuacji, kiedy nasza skrzynka zapchana jest przez wiele newsletterów.  

Czytaj też: "Nie grałem w najnowszego wiedźmina". Kto wypowiada te słowa?

By się z nich wypisać należy otworzyć wiadomość, znaleźć link prowadzący do wypisania się z listy mailingowej i w niego kliknąć. Z Get Unsubscriber to zadanie jest znacznie prostsze. 

Po wejściu na stronę należy wybrać dostawcę poczty, która ma być oczyszczona. Do wyboru są popularne usługi takie jak Gmail czy Outlook. Strona umożliwia też podanie dodwolnego adresu – nam jednak nie udało się w ten sposób wyczyścić skrzynki w serwisie o2. 
 
Po utworzeniu konta w getunsubscriber przechodzimy do swojej poczty i odnajdujemy katalog o nazwie Unsubscriber. Następnie przeciągamy na niego niechciane wiadomości - tak jakbyśmy przerzucali w Windows pliki do katalogu. Po kilku-kilkunastu minutach przerzucone przez nas wiadomości zostają zindeksowane i serwis wypisuje nas z niechcianych newsletterów.  

getunsubscriber.comgetunsubscriber.com getunsubscriber

Serwis ma pewną wadę. Jeśli korzystamy aktywnie z kilku adresów e-mail to dla każdego z nich musimy zakładać osobne konto. Najważniejsze jednak, że strona działa - w przypadku skrzynki Gmail pozwoliła pozbyć się kilkudziesięciu newsletterów w wygodny i prosty sposób. Po 48 godzinach od skorzystania z Getunsubscriber ilość nowych wiadomości wyraźnie się zmniejszyła. 

Więcej o: