WhatsApp dostanie kilka ciekawych nowości. Jedna z nich ma szansę stać się hitem

Użytkownicy komunikatora WhatsApp na Androidzie oraz iOS już wkrótce mogą spodziewać się kilku zmian i nowych funkcji w aplikacji. Jedna z nich ma szansę usprawnić proces związany z udostępnianiem większej liczby zdjęć.

Jeśli podczas konwersacji i rozmów grupowych na WhatsAppie często wysyłamy zdjęcia, funkcja składania ich w albumy znacznie usprawni cały proces. Rozwiązanie ma działać podobnie do tego jakie stosowane jest przy postach na Facebooku. Grupowanie zdjęć w albumy będzie zapewne działać automatycznie po przekroczeniu określonej puli. Otrzymamy podgląd pierwszych kilku zdjęć, a kliknięcie na kolejne otworzy cały album.

Kolejna z nowości, jaka już wkrótce może się pojawić w WhatsAppie to statusy tekstowe. Ten drobny, aczkolwiek przydatny akcent skierowany jest w stronę użytkowników, którzy nie chcą dzielić się aktywnością w postaci zdjęcia przy aktualizacji swojego statusu. Możliwa będzie zmiana tła statusu tekstowego i tradycyjne odpowiadanie na wiadomości.

Czytaj też: WhatsApp Status - nowa funkcja do informowania znajomych co u ciebie. Bezpieczniejsza od Snapchata

Deweloperzy usprawnili również działanie funkcji dzielenia się lokalizacją ze znajomymi. Będzie możliwe sprawdzanie lokalizacji kontaktów na mapie, a także informacja o prędkości, z jaką się aktualnie przemieszczają. Na razie nie znamy dokładnej daty wprowadzenia nowości do finalnej wersji komunikatora WhatsApp.

Zobacz wideo | Prezes Rainbow: Jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa, to firmy stają się nieefektywne [NEXT TIME]

Więcej o: