Amazon pokazał urządzenie, które powie ci czy dobrze wyglądasz. Oto Echo Look

To jedno z urządzeń, które należy raczej do kategorii ciekawostek, a jego przydatność jest nieco wątpliwa. To jednak dość nowatorski pomysł, którego jeszcze nie było.

Swoje pierwsze urządzenie z serii Echo Amazon pokazał jeszcze pod koniec 2014 roku. Był to głośnik z wbudowanym asystentem głosowym Alexa. Nieco później pokazano także Echo Dot, który podłączony do dowolnego głośnika dodawał funkcjonalność inteligentnego asystenta.

Teraz Amazon postanowił zrobić urządzenie, które poza nagrywaniem i odtwarzaniem dźwięku nagrywa także obraz.

Amazon Echo LookAmazon Echo Look fot. Amazon

W nowym Echo Look zamontowano kamerę z czterema diodami LED. Urządzenie może zrobić zdjęcie lub nagrać film aktywowany odpowiednią komendą głosową (rzecz jasna po angielsku). Look łączy się także ze smartfonem i wyświetla na nim świeżo zarejestrowane materiały.

Echo Look wyposażono także w usługę Style Check, która bazując na uczeniu maszynowym ocenia ubiór sfotografowanej osoby. Asystent podpowiada także lepszą stylizację. Podobnie jak pozostałe urządzenia z serii Echo Look zapewnia funkcjonalność asystenta Alexa.

Amazon Echo LookAmazon Echo Look fot. Amazon

Gadżet jest dostępny w ograniczonej sprzedaży w cenie 199 dolarów. Urządzenie na razie zakupią jedynie osoby dysponujące odpowiednim zaproszeniem.