Z tym wierceniem tuneli nie żartował. Najnowsza maszyna Elona Muska na powierzchni

Wszystko wskazuje na to, że jedna z firm należących do Elona Muska faktycznie przymierza się do wiercenia tuneli, a wcześniejsze doniesienia były zgodne z prawdą. Pierwszej zdjęcia maszyny z logiem The Boring Company pojawiły się w sieci.

Po raz pierwszy o pomyśle wiercenia tuneli przez Elona Muska mogliśmy przeczytać w grudniu ubiegłego roku. Zniecierpliwiony korkami przedsiębiorca podzielił się swoimi przemyśleniami na Twitterze i… zaczęło się. Coś, co miało być niewinnym żartem, stało się faktem. Pierwsze wiercenia przeprowadzono w lutym na parkingu siedziby SpaceX i właśnie tam powstanie pierwszy tunel demonstracyjny.

 

Z doniesień Bloomberga, ambitny plan Elona Muska zakłada stworzenie podziemnej sieci tuneli jako alternatywnej metody transportu dla samochodów oraz superszybkich pociągów (w tym Hyperloopa). Docelowo system tuneli miałyby zajmować nawet 30 poziomów umożliwiając bezkolizyjne przemieszczanie się pod powierzchnią.

 

Widoczna na zdjęciach maszyna należąca do The Boring Company pozostaje nadal mocno zagadkowa. Do tej pory nie ujawniono żadnych szczegółów technicznych odnośnie konstrukcji i parametrów.

Czytaj też: Elon Musk znów to zrobił. Ogłosił wprowadzenie na rynek nowego produktu. Natychmiastowa reakcja giełdy

Sam Elon Musk na razie nie skomentował fotografii, które pojawiły się w sieci przypuszczalnie za sprawą pracowników firmy biorących udział w projekcie.

Zobacz wideo | Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o: