Z tym wierceniem tuneli nie żartował. Najnowsza maszyna Elona Muska na powierzchni

Wszystko wskazuje na to, że jedna z firm należących do Elona Muska faktycznie przymierza się do wiercenia tuneli, a wcześniejsze doniesienia były zgodne z prawdą. Pierwszej zdjęcia maszyny z logiem The Boring Company pojawiły się w sieci.

Po raz pierwszy o pomyśle wiercenia tuneli przez Elona Muska mogliśmy przeczytać w grudniu ubiegłego roku. Zniecierpliwiony korkami przedsiębiorca podzielił się swoimi przemyśleniami na Twitterze i… zaczęło się. Coś, co miało być niewinnym żartem, stało się faktem. Pierwsze wiercenia przeprowadzono w lutym na parkingu siedziby SpaceX i właśnie tam powstanie pierwszy tunel demonstracyjny.

Z doniesień Bloomberga, ambitny plan Elona Muska zakłada stworzenie podziemnej sieci tuneli jako alternatywnej metody transportu dla samochodów oraz superszybkich pociągów (w tym Hyperloopa). Docelowo system tuneli miałyby zajmować nawet 30 poziomów umożliwiając bezkolizyjne przemieszczanie się pod powierzchnią.

Widoczna na zdjęciach maszyna należąca do The Boring Company pozostaje nadal mocno zagadkowa. Do tej pory nie ujawniono żadnych szczegółów technicznych odnośnie konstrukcji i parametrów.

Czytaj też: Elon Musk znów to zrobił. Ogłosił wprowadzenie na rynek nowego produktu. Natychmiastowa reakcja giełdy

Sam Elon Musk na razie nie skomentował fotografii, które pojawiły się w sieci przypuszczalnie za sprawą pracowników firmy biorących udział w projekcie.

Zobacz wideo | Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (70)
Z tym wierceniem tuneli nie żartował. Najnowsza maszyna Elona Muska na powierzchni
Zaloguj się
 • jakis_gosc01

  Oceniono 12 razy 4

  I na tym tunelu demonstracyjnym się zapewne ten pomysł zakończy. Ten typ transportu jest koszmarnie drogi i zupełnie nieopłacalny na większą skalę.

 • ksobier

  Oceniono 12 razy 4

  Hehe. The Borring Company ;). Łatwo powiedzieć trudniej zrobić. Wiercić tunel na pustyni to nie problem. Wiercić tunel w mieście...cóż. Rury, przewody budynki, cieki wodne, rzeki, tunele metra, kanalizacja, do tego ruchy tektoniczne - to problem samego tunelu, a teraz do tego dołóżmy to, że każdy tunel musi się gdzieś kończyć i wychodzić na powierzchnię chyba, że podziemne parkingi

 • bogdan.bohdan

  Oceniono 3 razy 3

  "ambitny plan Elona Muska zakłada stworzenie podziemnej sieci tuneli jako alternatywnej metody transportu dla samochodów oraz superszybkich pociągów"- science fiction staje się rzeczywistością! Dzięki Muskowi w końcu będziemy mogli korzystać z kolei podziemnej (proponuję nazwę "metro") i tuneli samochodowych (w Warszawie można by np. część Wisłostrady puścić czymś takim)!

 • captain_planet

  Oceniono 2 razy 2

  Nudna ta spółka :)

 • single_malt

  Oceniono 6 razy 2

  Tunel z Gdanska do Krakowa
  Cala Polska juz gotowa
  Zbudujemy hyperloopa !
  Kto nie wierzy ten jest d...a

 • kmk22

  Oceniono 2 razy 2

  Wow! Gość wynalazł metro! Tylko jakieś takie klaustrofobiczne. Wypadek w czymś takim to masakra. A próba dotarcia do miejsca wypadku...

 • tomasz.rze

  Oceniono 4 razy 2

  Trzydzieśi poziomów pod ziemią? Powodzenia prze ewakuacji w przypadku awarii zasilania.

 • bogdan.bohdan

  Oceniono 1 raz 1

  Jak rany! Przecież to chodzi w tym całym hałasie o to, żeby "nudnej firmie" znaleźć klientów i inwestorów a nie o to czy projekt jest z inżynierskiego punktu widzenia przełomowy. Firma ma zamówienia i finansowanie- właściciel zarabia, nie ma - trzeba ją zamknąć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX