Zdjęcia zupełnie nowego produktu od Microsoftu wyciekły na kilka godzin przed prezentacją

Po raz kolejny nie udało się dochować tajemnicy. Zdjęcia nowego produktu już pojawiły się na Twitterze. Microsoft szykuje bardzo eleganckiego laptopa.

Do tej pory Microsoft stawiał na urządzenia 2 w 1, czyli duże tablety z doczepianą klawiaturą. Tymczasem Google ma swoje Chromebooki, czyli eleganckie ultrabooki z prostym systemem Chrome OS

Microsoft zdaje się wyczuwać zagrożenie ze strony Google i tym razem ma pokazać zupełnie nowy produkt. To tradycyjny laptop z uproszczonym systemem Windows 10 S, który powinien być konkurencją dla Chrome OS.

Na razie poznaliśmy wygląd nowego laptopa. Prezentuje się bardzo atrakcyjnie i będzie dostępny w czterech kolorach obudowy:

Uwagę przyciąga smukła obudowa, która ma wynosić 9,9 mm przy krawędzi do 14,47 mm w najgrubszym miejscu. Urządzenia ma być także dość lekkie - 1,25 kg.

Laptop ma dostać ekran o przekątnej 13,5 cala i rozdzielczości 1080p o proporcjach 3:2. Na krawędziach urządzenia znajdzie się port USB, DisplayPort, gniazdo słuchawkowe i czytnik kart SD.

Microsoft Surface Laptop ma być typowym notebookiem. Pomimo tego jego ekran PixelSense ma pozwalać na obsługę dotykową. Podobnie jak w poprzednich urządzeniach Surface będzie także możliwość skorzystania z rysika.

Konferencja Microsoftu, na której nowy laptop zostanie oficjalnie pokazany została zaplanowana na godzinę 15:30 polskiego czasu. Wtedy poznamy wszystkie szczegóły na temat nowego produktu amerykańskiej firmy.

...

Więcej o: