"Wydział Bezpieczeństwa" poluje na naiwnych. Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty

Fałszywe wezwania do zapłaty już od pewnego czasu prześladują osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Jak donosi Niebezpiecznik.pl, tym razem mamy do czynienia z groźnie brzmiącym Wydziałem Bezpieczeństwa Teleinformatycznego.

Wezwanie do zapłaty przychodzi do przedsiębiorców zwykłym listem i ma sprawiać pozory bardzo poważnego za sprawą ogromnej liczby paragrafów, na które powołuje się wspomniany Wydział Bezpieczeństwa Teleinformatycznego. W treści znajdujemy między innymi wzmianki o nadużyciu uprawnień, niekorzystnym rozporządzaniu mieniem informatycznym, rozpowszechnianiu pornografii oraz przywłaszczeniach.

Podejrzane wezwanie do zapłatyPodejrzane wezwanie do zapłaty fot. Niebezpiecznik.pl

Wydział Bezpieczeństwa Teleinformatycznego informuje o konieczności uiszczenia opłaty w wysokości 500 złotych na podany w treści numer konta bankowego oddziału PKO BP mieszczącego się w Łodzi. Przy okazji, jak zauważa Niebezpiecznik.pl, autor listu błędnie podaje numer IP komputera, z którego dopuszczono się wspomnianych wcześniej naruszeń. To budzi dodatkowe podejrzenia.

Czytaj też: Warsztaty dla dzieci, a drobnym druczkiem zgoda na prezentowanie ofert finansowych. Aviva tłumaczy akcję

Z treści wezwania nie wynika jednoznacznie jaki jest związek popełnionych czynów z naruszeniem, a dodatkowo oszuści zamieszczają masę odwołań do ustaw, które mają wprowadzić dodatkowe zamieszanie. Podsumowując: jeden wielki przekręt. Jeśli ktokolwiek otrzymał takie wezwanie i zdecydował się jednak zapłacić, powinien ten fakt jak najszybciej zgłosić na policję.

M. Morawiecki: Należy wzmocnić Fundusz Wsparcia Kredytobiorców, banki powinny płacić więcej