Komentarze (67)
AlphaGo jednak górą! Sztuczna inteligencja ograła do zera mistrza świata w Go
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dupajasi0

  Oceniono 2 razy 0

  Ja to nie ma przeciwnika? A strona gazety, która łączy artykuły tak, że nie da się łatwo wrócić do poprzedniej strony? Ciekawe czy jakaś AI by sobie z tym poradziła? ;-)

 • staryhipis

  Oceniono 2 razy 0

  Niech się zmierzy z inną AI.

 • parazyd

  Oceniono 2 razy 0

  W takim przypadku człowiek nie ma szans z AI. W większości przypadków jest odwrotnie.

 • spyderman2

  Oceniono 3 razy -1

  "balbiny" kłamczyńskiego nikt nie ogra. konsekwentnie zniszczy ojczyznę pod dyktando kremla. zniszczył polskie stadniny, lasy, puszczę, szkoły, armię, milicję która morduje i torturuje Polaków prądem itd. nawet festiwal w opolu. zostało mu tylko skłócić nas z całym światem i wyprowadzić z unii nad czym ciężko pracuje ze swymi siepaczami i jest już w połowie drogi.

 • Max Neutrino

  Oceniono 3 razy -1

  myślę, że mogliby zaprząc AI do gry z Macierewiczem - jestem pewien, że maszyna szybko by wysiadła. a poważnie, to w przypadku szachów różnica poziomu pomiędzy programem a najlepszymi zawodnikami jest już bardzo duża. Natomiast dobry szachista od razu jest w stanie zauważyć "komputerowy" ruch, który na pierwszy rzut oka wygląda irracjonalnie, sztucznie. To pokazuje, że tak naprawdę w szachach liczy się głębia obliczeń (ale i oczywiście umiejętność selekcji i oceny wariantów - zwłaszcza w przypadku pojawiających się na szachownicy poświęceń).

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 3 razy -1

  INTLIGIENCJA, ludzie, INTLIGIENCJA! II Duce ha sempre ragione!

 • stenrw

  Oceniono 2 razy -2

  Taa... Sztuczna inteligencja...
  Każde dziecko wie, co to jest autko, a co to "motol" lub "tlaktol" gdy tylko tatuś lub mamusia mu ten "tlaktol" pokażą. A spróbujcie napisać algorytm, który na zdjęciu z ulicy rozpozna: to jest "autko", to "tlaktol", to "lowel" a to "motol"...
  O rozpoznawaniu odręcznego pisma - czego dzieci bez większych problemów uczą się już w przedszkolu a komputera do dziś nauczyć nie potrafimy - rozwodzić nie będę.

 • gandalph

  Oceniono 4 razy -2

  "Sztuczna inteligencja od Google wygrała wszystkie trzy pojedynki z Ke Jie"

  I co z tego wynika? Albo Go jest grą z gatunku niesprawiedliwych, tzn. takich, gdzie istnieje algorytm zapewniający wygraną w każdej sytuacji, albo gracze ludzcy byli po prostu za słabi. "Sztuczna inteligencja" nie może być większa od inteligencji osoby, która ją zaprogramowała. (Oczywiście są tacy homo sapiens, inteligencja których nie przekracza inteligencji pralki automatycznej, ale to inna sprawa).

 • mark6

  Oceniono 5 razy -3

  " sztuczna inteligencja" ? Co za bzdety.
  Inteligencję posiadał co najwyżej twórca algorytmu a nie komputer.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX