Wszystko jasne. Wiemy jak będzie wyglądać zupełnie nowy pojazd Elona Muska

Robert Kędzierski
Nowa firma Elona Muska, miliardera, który stoi m.in. za Teslą i ma powiązania z Hyperloopem, nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Zobaczyliśmy jak ma wyglądać nowy środek lokomocji.

The Boring Company, firma kierowana przez Elona Muska, przedstawiła koncept nowego systemu transportu. Ma się na niego składać zespół tuneli oraz elektrycznych wózków. Będą one mogły zarówno przewozić samochody jak i ładunki i ludzi.

Na filmie opublikowanym przez firmę widać jak ta wizja ma wyglądać w praktyce. By skorzystać z systemu samochód będzie mógł wjechać na zaparkowany na ulicy wózek, a następnie zostanie przeciągnięty do tunelu, by tam przemieścić się bezpiecznie i z prędkością wielokrotnie większą od osiągalnej "na powierzchni". Musk twierdzi, że wózek przewożący samochody lub ludzi mógłby poruszać się z prędkością nawet 200 km/h.

Docelowo system tuneli miałyby zajmować nawet 30 poziomów umożliwiając bezkolizyjne przemieszczanie się pojazdów

 

Zanim będziemy mogli korzystać z nowego środka transportu Boring Company musi rozwiązać kluczowy problem - maszyny drążące nie są efektywne. Pierwszym zadaniem, przed którym stoi Musk jest znaczące zwiększenie ich wydajności. 

Wiercenie tuneli łączy się  z kolejnym pomysłem mocno wspieranym przez Elona Muska. Chodzi o Hyperloop. W skrócie: to długa rura, w której pędzą małe aluminiowe wagoniki mieszczące do 28 osób. Kapsuły poruszają się z prędkością sięgającą nawet 1200 km/h.

Elon Musk może uchodzić za jednego z największych współczesnych innowatorów. Na liście projektów, które tworzy znajduje się jeszcze fabryka paneli słonecznych, wytwórnia akumulatorów, firma kosmiczna SpaceX. Musk planuje nie tylko zrewolucjonizować transport na Ziemi, ale zdobyć Marsa i założyć tam ludzkie kolonie. 

Więcej o: