Jednym z pierwszych producentów, który zaktualizuje swoje smartfony do nowego Androida O będzie... Nokia

Nowe Android nie został jeszcze ukończony, a już dowiedzieliśmy się oficjalnie, że znajdzie się na pokładzie smartfonów Nokii. Budżetowe słuchawki fińskiej marki będą jednymi z pierwszych smartfonów z Androidem O.

Rzecznik firmy HMD Global, odpowiedzialnej za smartfony marki Nokia potwierdził informację w rozmowie z serwisem TechRadar. Zapowiedziany w maju Android O (Android 8) ma trafić na smartfony Nokii niedługo po udostępnieniu systemu partnerom Google.

Mowa konkretnie o modelach Nokia 3, 5 i 6, które zadebiutowały na początku tego roku. Smartfony niedługo powinny pojawić się w sprzedaży, jeszcze z Androidem Nougat na pokładzie.

Rzecznik HMD Global nie mógł zdradzić ostatecznej daty udostępnienia aktualizacji. Według przecieków, aktualizacji możemy spodziewać prawdopodobnie w trzecim kwartale tego roku, we wrześniu lub w październiku.

Czytaj też: Miałem w rękach nową Nokię 3310 i... nic. Ten telefon nie jest wart medialnego szumu

Fani smartfonów z logo fińskiej marki na obudowie mają zatem powody do zadowolenia. Nokie 3, 5 i 6 będą prawdopodobnie jednymi z pierwszych smartfonów z nowym Androidem na pokładzie.

Niejednokrotnie na aktualizacje do kolejnych wersji systemu operacyjnego od Google, na smartfonach zewnętrznych producentów, trzeba czekać nawet rok.

Cieszy też fakt, że pod kontrolą Androida O będzie działać nie tylko flagowiec (aktualizacji dla Nokii 9 możemy być niemal pewni), ale także tanie Nokie 3, 5 i 6. Smartfony są już obecne w przedsprzedaży w cenach odpowiednio 749, 999 i 1249 zł.

Więcej o: