Wiemy już, jak będzie wyglądać nowy OnePlus 5. Ktoś chyba zapatrzył się na iPhone'a

Już 20 czerwca br. chiński producent smartfonów OnePlus zaprezentuje swoje najnowsze urządzenie. Oprócz potężnej specyfikacji nowy model ma wyglądać zupełnie inaczej, niż poprzednia generacja.

OnePlus 5 ma być prawdziwą bestią wydajności. Na razie brak potwierdzonych informacji co do jego specyfikacji, ale to co wiemy na tę chwilę robi spore wrażenie. "Piątka" ma mieć najnowszy procesor Snapdragon 835 oraz 8 GB RAM. Dostępna ma być również tańsza wersja z 6 GB RAM.

Jeżeli te informacje potwierdzą się, to OnePlus 5 będzie prawdziwym demonem prędkości. Jednocześnie do mediów, za sprawą AndroidPolice, dotarła pierwsza grafika prezentująca "Piątkę". 

Jak widać, smartfon na powyższej grafice do złudzenia przypomina wyglądem iPhone'a 7 Plus. Różni się oczywiście niewielkimi detalami, jak chociażby wykończeniem przycisków czy mniejszą ramką wokół podwójnego aparatu, ale sam kolor i zaokrąglona bryła OnePlus 5 od razu przywodzi na myśl topowy smartfon od Apple. Oczywiście nie wiemy, jak wygląda dół urządzenia i być może czeka nas tam jakieś zaskoczenie. 

iPhone 7 PlusiPhone 7 Plus fot. Apple.com

Niemniej jednak OnePlus postanowił pójść śladem innych producentów smartfonów z Chin i nieco "zapatrzeć" się na design z Cupertino. Grafika pokazuje również, że firma nie zdecydowała się przy tym modelu na pójście za obecnym trendem minimalizacji ramek na rzecz maksymalizacji rozmiaru ekranu. 

I choć można uznać, że to kolejny producent, który "zgapia" od Apple, to akurat może mu to wyjść na dobre. Poprzednia generacja: OnePlus 3 i 3T nie prezentowała się szczególnie ciekawie wizualnie. OnePlus znany jest raczej z pakowania do swoich urządzeń potężnych podzespołów niż designu. Wygląda na to, że nowy model ma pokazać, że firma potrafi robić mocne i ładne telefony.