Polacy będą mogli grać w Eurojackpot. Rekordowa wygrana to 376 mln zł

Robert Kędzierski
Totalizator Sportowy wprowadza do swojej oferty nową grę. Czesi, Niemcy, Finowie wygrywali w niej do tej pory nawet 376 mln złotych.

Już od września Polacy będą mogli zawierać zakłady w europejskiej loterii Eurojackpot. Grę wprowadza do swojej oferty Totalizator Sportowy - informuje Puls Biznesu. 

Czytaj też: Szefowie amerykańskich korporacji nie muszą obstawiać Lotto. Zarabiają tyle, ile Polacy wygrywają w wielkich kumulacjach. 

Nowa gra może rozbudzić w Polakach wielkie emocje, bo i pieniądze jakie można wygrać są naprawdę spore. W historii Eurojackpot odnotowano dwie wypłaty w wysokości 90 mln euro (równowartość 376 mln zł) - w Niemczech i Czechach. W rankingu wypłat znajduje się w sumie ponad 30 pozycji w wysokości nie mniejszej niż 10 mln euro - to bowiem suma gwarantowana za trafienie głównej wygranej

Wśród krajów, których obywatele mogą grać w Eurojackpot znajdują się dziś m.in. Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry, Czechy, Słowacja. 

W Polsce rekordowa wygrana w Lotto wyniosła 36,7 mln złotych. W pierwszej piątce znajdują się kwoty nieco niższe - od 30,5 mln zł. 

Więcej o: