Zaprojektował kultowe BMW i Astona Martina. Teraz prezentuje konkurenta elektrycznej Tesli

Robert Kędzierski
Znany w branży motoryzacyjnej ekspert zaprezentował samochód elektryczny, który rzuca na kolana swoimi osiągami. Ładowanie baterii trwa 9 minut. A zasięg? Największy. Z autem jest tylko jeden problem.

EMotion, to model samochodu elektrycznego, który może konkurować z pojazdami słynnej Tesli. Samochód stworzony przez Henrika Fiskera (twórcę m.in. BMW Z8 i Astona Martina DB9) ma jedną wyjątkową cechę. Zaledwie 9 minut ładowania akumulatora pozwala na przejechanie nawet 160 kilometrów.

Pełne ładowanie ma natomiast pozwolić na przejechanie dystansu aż 650 km. To dużo - dla porównania Model S ma zasięg ok. 500 km. To wszystko ma być możliwe, dzięki zastosowaniu innowacyjnego superkondensatora z grafenu. 

Co ciekawe, Henrik Fisker uczestniczył w początkowych pracach projektowych nad Teslą Model S. Później stworzył natomiast luksusowy samochód elektryczny Fisker Karma, który miał jednak problem z ładowaniem akumulatora.

Jak wyjaśnia BI, ostatecznie firma stojąca za projektem Karma zbankrutowała. Sam Fisker jednak się nie poddaje i znów chce rzucić wyzwanie największym koncernom motoryzacyjnym  Będziemy śledzić dalsze losy modelu EMotion. Miejmy nadzieję, że będzie on prawdziwym przełomem na rynku aut elektrycznym.

Więcej o:
Komentarze (68)
Zaprojektował kultowe BMW i Astona Martina. Teraz prezentuje konkurenta elektrycznej Tesli
Zaloguj się
 • wymagany_login

  Oceniono 3 razy 3

  Przejechanie 160 kilometrów łagodnie, z prędkością 100 km/h, po poziomej drodze, to jakieś 30kWh energii. Zakładając 100% sprawność ładowania, przepuszczenie 30kWh energii w 9 minut oznacza ładowanie mocą 200kW! To chyba niezłe wyzwanie w tych czasach.

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba przyznać, że Musk nieźle przyfrajerzył wtapiając 5 miliardów w fabrykę przestarzałych ogniw Li-Ion.

 • zbanowany-za-prawde

  Oceniono 4 razy 0

  może cos wiecej o tych 9 minutach??????

 • artus

  Oceniono 6 razy 0

  Co za bełkot, nie artykuł!

 • heliheli

  Oceniono 8 razy 0

  nowe auto ma tylko 2 problemu - jeszcze nie istnieje i nie wiadomo czy w ogole kiedykolwiek zaistnieje ..... Za to na papierze bije wszystkich na glowe .

 • Kuba Maciak

  Oceniono 2 razy 0

  Tesla wygląda i najpewniej jest bardziej praktyczna niż pojazd zaprezentowany na zdjęciu. #teslawarszawa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX