Zaprojektował kultowe BMW i Astona Martina. Teraz prezentuje konkurenta elektrycznej Tesli

Robert Kędzierski
Znany w branży motoryzacyjnej ekspert zaprezentował samochód elektryczny, który rzuca na kolana swoimi osiągami. Ładowanie baterii trwa 9 minut. A zasięg? Największy. Z autem jest tylko jeden problem.

EMotion, to model samochodu elektrycznego, który może konkurować z pojazdami słynnej Tesli. Samochód stworzony przez Henrika Fiskera (twórcę m.in. BMW Z8 i Astona Martina DB9) ma jedną wyjątkową cechę. Zaledwie 9 minut ładowania akumulatora pozwala na przejechanie nawet 160 kilometrów.

Pełne ładowanie ma natomiast pozwolić na przejechanie dystansu aż 650 km. To dużo - dla porównania Model S ma zasięg ok. 500 km. To wszystko ma być możliwe, dzięki zastosowaniu innowacyjnego superkondensatora z grafenu. 

Co ciekawe, Henrik Fisker uczestniczył w początkowych pracach projektowych nad Teslą Model S. Później stworzył natomiast luksusowy samochód elektryczny Fisker Karma, który miał jednak problem z ładowaniem akumulatora.

Jak wyjaśnia BI, ostatecznie firma stojąca za projektem Karma zbankrutowała. Sam Fisker jednak się nie poddaje i znów chce rzucić wyzwanie największym koncernom motoryzacyjnym  Będziemy śledzić dalsze losy modelu EMotion. Miejmy nadzieję, że będzie on prawdziwym przełomem na rynku aut elektrycznym.