E3 2017: Sony otwiera worek z nowościami. God of War, Days Gone i wielki powrót Shadow of the Colossus

Daniel Maikowski
Konferencja Sony na targach E3 2017 nie rozczarowała, ale nie była też wielkim zaskoczeniem. Cieszy powrót God of War i legendarnego Shadow of Colossus oraz świetny zwiastun Days Gone Zabrakło niestety wieści na temat The Last of Us: Part II, najbardziej wyczekiwanego tytułu dla PS4.

Oto najciekawsze gry zaprezentowane przez Sony na tegorocznych targach E3.

UNCHARTED: THE LOST LEGACY (22 SIERPNIA; PS4)

 

Fabularny zwiastun Uncharted: The Lost Legacy, spin-offu jednej z najpopularniejszej serii gier w historii konsoli Sony, prezentuje się znakomicie. Nie spotkamy tu co prawda Nathana Drake'a, który udał się już niestety na zasłużoną na emeryturę. Są za to dwie charyzmatyczne bohaterki - Chloe (Uncharted 2) i Nadine (Uncharted 4). Nie zabrakło wybuchów, pościgów, dynamicznych zwrotów akcji i wszystkiego, za co pokochaliśmy gry studia Naughty Dog. Czy wspomniałem o fenomenalnej grafice?

HORIZON: ZERO DAWN - THE FROZEN WILDS (2017; PS4)

 

Horizon: Zero Dawn to bez wątpienia jedna z najgłośniejszych premier tego roku. Jej twórcy, studio Guerilla, postanowili pójść za ciosem. Jeszcze w tym roku ukaże się dodatek The Frozen Wilds, który przeniesie nas do mroźnej i skutej lodem krainy.  Znów pokierujemy losami rudowłosej Aloy, a DLC zapewni nam dodatkowe 10 godzin zabawy.

DAYS GONE (2018; PS4)

 

Dotychczas twórcy Days Gone bardzo oszczędnie dawkowali nam informacje na temat swojej najnowszej produkcji. Tym razem studio Sony Bend zaprezentowało jednak długi 7-minutowy zwiastun prezentujący rozgrywkę. Akcja gry przenosi nas do zrujnowanego świata, który został opanowany przez hordy zmutowanych stworów. To również świat, w którym nie można ufać innym ludziom, o czym główny bohater Deacon przekona się na własnej skórze. Świetna grafika, klimat i brutalna walka. Czekamy z niecierpliwością.

SHADOW OF THE COLOSSUS (2018; PS4)

 

Legenda powraca. Shadow of The Colossus to gra, której wielbicielom PlayStation nie trzeba przedstawiać. W 2018 roku czeka nas drugi remake tej kultowej produkcji. Póki co, twórcy zaprezentowali krótki zwiastun z fenomenalną oprawą audiowizualną.

GOD OF WAR (2018; PS4)

 

Nowy God of War będzie bodaj najbardziej ambitną odsłoną serii. Tym razem Kratos zmierzy się nie tylko z hordami przeciwników i mitologicznych stworów, ale również z trudną rolą ojca. Czeka nas mnóstwo widowiskowych scen walki, a także szczypta humoru i wzruszeń, których dostarczy nam przede wszystkim syn głównego bohatera. To wszystko okraszone zostanie obłędną grafiką. Premiera? Początek 2018 roku.

DETROIT: BECOME HUMAN (2018; PS4)

 

Detroit: Become Human to kolejny ambitny projekt studia Quantic Dream. Gra przenosi nas do antyutopijnego świata, w którym grupa androidów chce wyzwolić się z jarzma swoich ludzkich twórców. Podobnie jak Heavy Rain, produkcja ma stanowić połączenie klasycznej gry oraz interaktywnego filmu. W Los Angeles zobaczyliśmy krótki zwiastun, który pozwolił nam zapoznać się z kolejnym bohaterem Detroit - Marcusem.

MARVEL'S SPIDER-MAN (2018; PS4)

 

Dotychczas próby przeniesienia przygód Człowieka-Pająka do świata gier wideo kończyły się w najlepszym wypadku przeciętnie. Kilkuminutowy fragment rozgrywki z Marvel's Spider-Man od studia Insomniac Games daje jednak nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Gra prezentuje się naprawdę dobrze, a wiele elementów rozgrywki przywodzi na myśl Batmana od Rocksteady. Jeśli kopiować, to od najlepszych.

W czasie dzisiejszej konferencji Sony zaprezentowało również kilka innych tytułów, które w najbliższych miesiącach mają zadebiutować na PlayStation 4:

  • Monster Hunter World
  • Marvel vs Capcom: Infinite
  • Call of Duty: WWII
  • The Elder Scrolls V: Skyrim VR
  • Star Child
  • The Inpatient
  • Final Fantasy XV: Monster of the Deep
  • Bravo Team
  • Moss
  • Destiny 2
Więcej o: