Elon Musk ma sposób na korki w mieście. Przeszkodą są jednak przepisy

Jedna z firm Elona Muska ma sposób na pozbycie się korków. Pomysłem zainteresował się już burmistrz Los Angeles. Niestety na drodze do realizacji projektu stoją przepisy.

The Boring Company, jedna z firm należących do Elona Muska przymierza się do wiercenia tuneli, które rozwiązałyby problem korków w mieście.

Wszystko zaczęło się w grudniu ubiegłego roku, kiedy zniecierpliwiony korkami przedsiębiorca ujawnił swój pomysł na Twitterze. Nieco później w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie maszyny z logo firmy Muska.

Plan zakłada stworzenie sieci podziemnych tuneli jako alternatywnej metody transportu m.in. dla samochodów, rowerów i pieszych. Tunele byłyby rozmieszczone na wielu poziomach, co umożliwiałoby bezkolizyjne przemieszczanie się pod powierzchnią.

Teraz szef Tesli przekazał na Twitterze, że rozmawiał już z burmistrzem Los Angeles, Ericem Garcettim, który jest przychylny pomysłowi Muska.

Mieszkańcy miasta mogę jednak o tunelach na razie zapomnieć. Przedsiębiorca przyznał, że większym problemem niż technologia są odpowiednie zezwolenia.

Nawet jeśli budowa podziemnej sieci jest już możliwa, to na drodze stoją przepisy, które nie zawsze nadążają za rozwojem technologii.

Problem ten dotyczy oczywiście nie tylko tak wielkiego przedsięwzięcia jak budowa tuneli, ale także dostarczania przesyłek z pomocą dronów czy transportu autonomicznymi samochodami.

Więcej o: