Tania mini konsola od Nintendo już we wrześniu. Fani retro będą zachwyceni. Lista gier robi wrażenie

Kamil Mizera
Potwierdziły się dotychczasowe plotki i informacje. Nintendo na jesień szykuje prawdziwą gratkę dla miłośników starych gier. I to w bardzo przystępnej cenie.

SNES Classic Edition to niewielka, 16 - bitowa konsola od Nintendo, która ma trafić na europejski rynek już pod koniec września tego roku. Oprócz niewielkiej konsoli oraz dwóch kontrolerów SNES Classic Edition trafi do graczy z 21 klasycznymi tytułami. Cena? W USA za 80 dolarów, w Europie trzeba będzie zapłacić około 90 euro. 

Tym razem Nintendo odrobiło lekcję i w zestawie od razu dostaniemy 2 kontrolery. Oprócz tego w pudełku znajdziemy kabel HDMI i USB. Japończycy rzucą również na europejski rynek poprawioną, szybszą wersję konsoli, która otworzy gry w 60hz. 

Sprzęt to jedno, ale największe wrażenie robi przebogata, choć zamknięta, lista gier, a wśród nich Star Fox 2, której Nintendo nigdy nie wypuściło na rynek:

Contra III The Alien Wars
Donkey Kong Country
EarthBound
FINAL FANTASY® III
F-ZERO™
Kirby Super Star
Kirby’s Dream Course
The Legend of Zelda: A Link to the Past
Mega Man™ X
SECRET of MANA®
Star Fox
Star Fox 2
Street Fighter™ II Turbo: Hyper Fighting
Super Castlevania IV
Super Ghouls’n Ghosts™
Super Mario Kart
Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars
Super Mario World
Super Mario World 2: Yoshi's Island
Super Metroid
Super Punch-Out!!

Jeżeli więc jesteście fanami retro gier i z łezką w oku wspominacie stare konsole Nintendo czy Pegasusa, to szykujcie portfele. Bo za relatywnie niewielkie pieniądze będziecie mieli okazję wrócić do czasów dzieciństwa. 

Więcej o: