8 milionów złotych dla twórców polskiej gry planszowej. Internauci zachwyceni, płacą z góry niemal 5000 zł za zestaw

Robert Kędzierski
Twórcy polskiej gry planszowej Lords of Hellas odnieśli spory sukces. Prosili społeczność inwestorów o 50 tys. funtów. Otrzymali znacznie więcej. I to już drugi raz w historii.

Polska staje się coraz bardziej znana za sprawą gier. Nie chodzi jednak wyłącznie o sławnego na cały świat Wiedźmina. Twórcy polskiej gry planszowej Lords of Hellas udowodnili, że i oni potrafią przyciągnąć uwagę inwestorów.

Na na platformie crowdfundingowej Kickstarter ogłosili zbiórkę, której celem było 50 tys. funtów. Projekt spodobał się jednak na tyle, że Polacy mają już na swoim koncie 1,7 mln funtów, czyli ponad 8 milionów złotych.

Czym wyróżnia się gra na tle licznej konkurencji? Jest niezwykle rozbudowana i dopracowana w szczegółach, co potwierdzają liczne zdjęcia i wizualizacje. Postaci, żetony, a także sama plansza, są pełne fantazyjnych postaci i utrzymanych w klimacie detali. Ci którzy znają inne pozycje Awaken Realms, wrocławskiej firmy, która stoi za planszówką, poziom kreacji nie dziwi. Jeden z czołowych graczy na światowym rynku akcesoriów do gier drugi raz udowodnił, że zna potrzeby miłośników gier. W maju zeszłego roku zebrał na KickStarterze 620 tys. funtów na wydanie planszowej wersji gry "This War Of Mine".

Czytaj też: Kultowe gry na Androida. Szalejecie za nimi.

Lords of Hellas jest dostępna w kilku wariantach. Najtańszy kosztuje 82 funty. Są jednak zestawy znacznie bardziej rozbudowane - kosztujące 1000, 3000 czy niemal 5000 zł - również i one znalazły już dziesiątki nabywców.

 

Gra ma trafić do odbiorców w listopadzie tego roku.

Więcej o: