Samsung szykuje się na rekord zysków. Tak dobrze nie było od 4 lat

Kamil Mizera
To może być najlepszy kwartał Samsunga od 2013 roku. Firma przewiduje, że zamknie go z zyskiem na poziomie 12 mld dolarów.

Według opublikowanej przez firmę prognozy wyników za 2 kwartał 2017 roku przychody Samsunga mają osiągnąć poziom ok. 53 mld dolarów, czyli o blisko 20 proc. więcej niż w pierwszym kwartale br. i o ok. 19 proc. więcej, niż w zeszłym roku. 

Koreańczycy prognozują również, że zysk operacyjny wyniesie około 12 mld dolarów. To najlepszy wyniki kwartalny Samsunga od Q3 2013 roku i o 41 proc. więcej niż w pierwszym kwartale br.

Samsung zyski kwartalneSamsung zyski kwartalne www.statista.com

Oczywiście nie idzie nie powiązać tej informacji z wiosenną premierą Galaxy S8 i S8 Plus. To będzie pierwszy kwartał dla Samsunga, w którym topowe, niemal bezramkowe smartfony trafiły na rynek. 

Przeczytaj naszą recenzję Samsung Galaxy S8 Plus

Jak zwykle bywa w takich przypadkach, pierwszy kwartał od premiery topowego smartfona zwykle jest najlepszy dochodowo. Wystarczy spojrzeć na wyniki Apple po wejściu na rynek jesienią 2016 roku iPhone'a 7 i 7 Plus. Firma z Cupertino odnotowała wówczas kwartalny zysk na poziomie 17,8 mld dolarów, prawie 2 razy więcej niż w okresie lipiec-wrzesień. 

Apple kwartale zyskiApple kwartale zyski www.statista.com

A jeżeli przy Apple jesteśmy, to pierwszy kwartał tego roku firma zamknęła na poziomie 11 mld dolarów zysku. Jeżeli więc prognoza Samsunga się sprawdzi, to Koreańczycy zarobią pierwszy raz od lat więcej, niż Apple. Chyba, że firmie z Cupertino ostatnie 3 miesiące poszły lepiej, niż początek tego roku.

Bez wątpienia dobra sprzedaż nowego flagowca jest jednym z czynników windujących zyski Samsunga. O tym, na ile, przekonamy się prawdopodobnie pod koniec tego miesiąca, gdy firma przedstawi pełny raport kwartalny za Q2 2017. 

Więcej o: