Elon Musk szykuje nowy rewolucyjny projekt? Właśnie kupił bardzo tajemniczą domenę

Elon Musk nie daje o sobie zapomnieć. Ledwie kilka dni temu zupełnie świeża Tesla Model 3 wyjechała z fabryki. Dziś miliarder informuje o zakupie tajemniczej domeny. Czyżby szykował kolejny futurystyczny projekt?

Elon Musk kojarzony jest przede wszystkim z firmami SpaceX i Tesla, których jest założycielem i szefem. Miliarder ma jednak wiele wspólnego także z PayPalem, z którym związany był jeszcze kilkanaście lat temu.

W 1999 roku Musk rozpoczął pracę nad serwisem X.com pozwalającym na przesyłanie pieniędzy przez telefon i pocztą elektroniczną. Rok później jego firma połączyła się ze spółką Confinity Inc., która ostatecznie zmieniła nazwę na "PayPal".

Niedługo potem Musk opuścił przedsiębiorstwo, a w 2002 roku PayPal został sprzedany platformie aukcyjnej eBay za 1,5 mld dolarów. Prawa do domeny X.com pozostały w rękach PayPala, jednak sama domena nigdy nie została wykorzystana.

Teraz Elon Musk poinformował na Twitterze, że X.com udało mu się od PayPala odkupić. Choć przedsiębiorca nie zdradził kwoty transakcji, łatwo domyśleć się, że nie była niska.

Domeny jednoliterowe są bardzo drogie, dlatego szacuje się, że wartość X.com mogła sięgnąć nawet kilku milionów dolarów.

Niewiadomą są także na razie powody, dla których Musk zdecydował się wyciągnąć kilka centów ze swojego portfela. Sam przyznaje, że jak na razie nie ma żadnych planów, a domena ma dla niego dużą wartość sentymentalną.

Ciężko w to jednak uwierzyć zwłaszcza, że litera X w alfabecie Muska występuje dość często. Mamy przecież choćby SpaceX czy Teslę Model X.

X.com pozostaje na razie wielką niewiadomą. Znając jednak pomysłowość Elona Muska można być przygotowanym na to, że już niedługo tajemnicza domena znajdzie zastosowanie.

Czytaj też: Elon Musk zbuduje największy akumulator na świecie. Pomoże zasilić kontynent

...

24, 25 50. Zapamiętaj te cyfry. Bo to one zdecydują o tym, jak będzie wyglądać twoje wideo