Pogromca flagowców już niedługo w Polsce. Jeden ze sklepów zdradził bardzo atrakcyjną cenę Xiaomi Mi 6

Nowy flagowiec Xiaomi może być niezwykle łakomym kąskiem, o ile tylko będzie oferowany za rozsądne pieniądze. Jeden ze sklepów ujawnił właśnie ile będzie trzeba za niego zapłacić. Jeśli tylko cena pozostanie niezmieniona będziemy mieli na rynku prawdziwego zabójcę flagowców.

Flagowiec Xiaomi miał swoją premierę jeszcze w kwietniu, jednak do Polski jak na razie nie dotarł. Wiadomo już, że nad Wisłą powinien pojawić się w trzecim kwartale tego roku, jednak dokładna data wciąż pozostaje nieznana.

Podobnie zresztą jak cena, a to jest jeden z głównych powodów ogromnego zainteresowania telefonem. Fani marki od dawna zastanawiali się więc ile przyjdzie zapłacić na urządzenie z oficjalnej dystrybucji nad Wisłą.

Zdaje się, że właśnie poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. Smartfon znalazł się bowiem w przedsprzedaży w jednym z polskich sklepów, gdzie został wyceniony na 1999 zł.

Na stronie oferty nie została podana oczywiście data rozpoczęcia sprzedaży. Na razie można dokonać jedynie rezerwacji.

Skontaktowałem się z przedstawicielem ABC Data - oficjalnego polskiego dystrybutora, który jak na razie nie mógł zdradzić wielu szczegółów. Dowiedziałem się tylko, że finalna cena w dalszym ciągu jest objęta tajemnicą, jednak ma być "bardzo atrakcyjna".

Xiaomi Mi 6Xiaomi Mi 6 fot. Sebastian Górski

Wydaje się jednak bardzo możliwe, że smartfon w standardowej dystrybucji kosztować będzie właśnie 2000 zł. Telefon o takich parametrach, w tej cenie stałby się niezwykle łakomym kąskiem. Niestety wiadomo także, że w Polsce możemy spodziewać się tylko czarnej wersji kolorystycznej.

Pod maską Mi 6 mamy najwydajniejszy obecnie procesor Snapdragon 835, aż 6 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane. Nie zabrakło także podwójnego aparatu z dwukrotnym zoomem bezstratnym czy możliwością rozmazywania tła.

Na rozpoczęcie sprzedaży smartfona w Polsce musimy jeszcze trochę poczekać. Jeśli cena Xiaomi Mi 6 faktycznie nie przekroczy nad Wisłą 2 tys. zł, możemy mieć na rynku prawdziwego zabójcę flagowców konkurencji.

Chiński producent idzie ostatnio jak burza. Na całym świecie zanotował rewelacyjne wyniki sprzedaży. 

W Polsce również radzi sobie bardzo dobrze. Sprzedaż w okresie od kwietnia do czerwca była o 140 proc. większa niż w pierwszym kwartale tego roku.

Najpopularniejszymi smartfonami z logo Mi na naszym kraju są niedrogie Redmi 4A, Redmi 4X, a także kosztujący obecnie 1099 zł Redmi Note 4, którego miałem już okazję gruntownie przetestować.

24, 25 50. Zapamiętaj te cyfry. Bo to one zdecydują o tym, jak będzie wyglądać twoje wideo

Więcej o: