Orange przeznaczył 100 mln euro na nowy dział wideo. Będzie produkować seriale

Francuski operator tworzy zupełnie nową jednostkę zajmującą produkcją i dystrybucją wideo. Firma na rozwój Orange Content wyda 100 milionów euro.

Połączone zostaną 3 działy Orange, które do tej pory zajmowały się branżą wideo: Orange Studio, OCS i OPTV (Orange Prestations TV). Powstanie zupełnie nowa jednostka w strukturach firmy nosząca nazwę "Orange Content".

Pomarańczowy operator przez 5 najbliższych lat zainwestuje 100 mln euro (ok. 422 mln zł) w rozwój Orange Content. Firma informuje, że nowa jednostka będzie zajmowała się zarówno obserwacją trendów i pozyskiwaniem odpowiednich praw, jak i produkcją, a następnie dystrybucją treści wideo.

Jak na razie nie znamy żadnych konkretów na temat Orange Content. Być może filmy i seriale produkowane przez nowy dział będą dystrybuowane w Canal +, który współpracuje z Orange. Możliwe też, że treści będą pojawiać się jako wideo na żądanie we własnym serwisie VOD.

Orange Content ma gwarantować jednocześnie jednakową dostępność treści na wielu rynkach. Według zapewnień firmy oferta filmowa ma być jednakowa we wszystkich krajach, w których Orange jest obecny.

Orange Content ma na celu zagwarantowanie bogactwa naszej oferty we Francji i poza jej granicami oraz zaoferowanie większej widoczności i spójności z naszymi ofertami w zakresie treści

- powiedział Stephane Richard, CEO Orange.

...

Zobacz, jak możesz dodać ekstra napięcie do swojego wideo dzięki efektowi Vertigo

Więcej o: