Na takie zmiany w WhatsAppie czekaliśmy. Użytkownicy komunikatora będą zachwyceni

Może to zabrzmieć dziwnie, ale do tej pory WhatsApp nie pozwalał użytkownikom na przesyłanie między sobą plików dowolnego typu. Wraz z najnowszą aktualizacją to ograniczenie zostało właśnie zniesione. To jeszcze nie wszystko co przygotowali twórcy aplikacji.

Jak pisaliśmy pod koniec czerwca WhatsApp prowadził testy nowej funkcji na ograniczonej liczbie użytkowników, co sugerowało, że możliwość przesyłania plików dowolnego typu zostanie wkrótce wdrożona dla wszystkich. Tak się właśnie stało i żeby skorzystać z nowego rozwiązania wystarczy w oknie czatu wybrać przycisk załącznika i w następnym menu wskazać Dokument.

Dzięki temu przez WhatsAppa możemy teraz przesyłać najróżniejsze dokumenty oraz pliki, które wcześniej wymagały użycia zewnętrznych narzędzi (przykładowo Dropbox, Google Drive). Warto pamiętać, że nadal obowiązują limity rozmiaru przesyłanych plików (128 MB dla iOS, 100 MB dla Androida oraz 64 MB dla WhatsAppa w wersji desktopowej i webowej).

To nie jedyna nowość jaką wprowadza najnowsza aktualizacja komunikatora WhatsApp. Przy wysyłaniu większej liczby zdjęć aplikacja zapakuje wszystkie w jeden album, żeby nie robić bałaganu w oknie czatu. Dodatkowo nie będzie już drastycznie zmniejszać rozdzielczości przesyłanych plików JPG.

Czytaj też: Facebook Messenger dogonił WhatsAppa. Z komunikatora korzysta już 1,2 mld ludzi

Zmiany nie ominęły okna czatu, gdzie po zaznaczeniu wpisanego tekstu można nadać mu formatowanie (pogrubić, pochylić albo skreślić) z poziomu menu kontekstowego. Z poziomu kamery wygodniej jest również przejść do galerii ze zdjęciami. Wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie do dołu.

Aktualizacja jest już dostępna dla posiadaczy smartfonów z Androidem. Użytkownicy iOS muszą się uzbroić w cierpliwość.

Zobacz, jak możesz dodać ekstra napięcie do swojego wideo dzięki efektowi Vertigo

Więcej o: