Problemy z zasypianiem? Twórcy polskiej aplikacji mobilnej wiedzą jak temu zaradzić. Możesz wziąć udział w darmowych testach

Polski startup Nightly we współpracy z naukowcami Uniwersytetu SWPS rozpoczyna właśnie badania skuteczności autorskiej aplikacji mobilnej, której zadaniem jest poprawa jakości snu.

Pierwsza tura badań rozpoczęła się już 17 lipca, zaś kolejna rozpoczyna się 24 lipca. Wystarczy znać język angielski i posiadać smartfon z Androidem lub iOS. Testy potrwają cztery tygodnie, a po ich zakończeniu uczestnicy mogą liczyć na 3-miesięczny darmowy przedpremierowy dostęp do aplikacji mobilnej, która w finalnej wersji będzie płatna.

Swoje zgłoszenie do programu wymaga wypełnienia ankiety na stronie http://english.swps.pl/nightly-app.

Aplikacja NightlyAplikacja Nightly fot. materiały prasowe

Aplikacja opracowana przez zespół Nightly ułatwia spokojne zasypianie, a ponadto jest w stanie zredukować ilość koszmarów i wybudzeń w ciągu nocy. Rano minimalizuje trudności ze wstawaniem z łóżka za sprawą doboru najlżejszej fazy snu. Finalna wersja zostanie wydana latem tego roku po zakończeniu testów.

Jak mówi dr Konrad Maj, psycholog społeczny, kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS: - Projekt Nightly to kolejny dowód na to, że współpraca naukowców z biznesem może być korzystna dla obu stron. Zainteresował nas przede wszystkim sam pomysł na aplikację, która jest aktywna w czasie, kiedy śpimy i wpływa na jakość naszego odpoczynku. Chcemy zweryfikować jej efekty i przeprowadzić badanie naukowe, które może wpłynąć na ostateczny projekt aplikacji, a tym samym realnie poprawić jakość życia wielu osób na całym świecie.

Czytaj też: Stworzył ją z miłości do radia. Teraz korzystają z niej ludzie na całym świecie. Poznajcie historię polskiej aplikacji Replaio Radio

Nightly ma już za sobą trzy lata badań i eksperymentów w laboratorium snu we współpracy z naukowcami i ekspertami medycyny snu, neuropsychologii i neuroestetyki.

Zobacz, jak możesz dodać ekstra napięcie do swojego wideo dzięki efektowi Vertigo

Więcej o: