Pierwsza tura badań rozpoczęła się już 17 lipca, zaś kolejna rozpoczyna się 24 lipca. Wystarczy znać język angielski i posiadać smartfon z Androidem lub iOS. Testy potrwają cztery tygodnie, a po ich zakończeniu uczestnicy mogą liczyć na 3-miesięczny darmowy przedpremierowy dostęp do aplikacji mobilnej, która w finalnej wersji będzie płatna.
Swoje zgłoszenie do programu wymaga wypełnienia ankiety na stronie http://english.swps.pl/nightly-app.
Aplikacja Nightly fot. materiały prasowe
Aplikacja opracowana przez zespół Nightly ułatwia spokojne zasypianie, a ponadto jest w stanie zredukować ilość koszmarów i wybudzeń w ciągu nocy. Rano minimalizuje trudności ze wstawaniem z łóżka za sprawą doboru najlżejszej fazy snu. Finalna wersja zostanie wydana latem tego roku po zakończeniu testów.
Jak mówi dr Konrad Maj, psycholog społeczny, kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS: - Projekt Nightly to kolejny dowód na to, że współpraca naukowców z biznesem może być korzystna dla obu stron. Zainteresował nas przede wszystkim sam pomysł na aplikację, która jest aktywna w czasie, kiedy śpimy i wpływa na jakość naszego odpoczynku. Chcemy zweryfikować jej efekty i przeprowadzić badanie naukowe, które może wpłynąć na ostateczny projekt aplikacji, a tym samym realnie poprawić jakość życia wielu osób na całym świecie.
Nightly ma już za sobą trzy lata badań i eksperymentów w laboratorium snu we współpracy z naukowcami i ekspertami medycyny snu, neuropsychologii i neuroestetyki.