Zapomnijcie o Nokii 3310. Te dwa proste telefony komórkowe mogą pobić rekordy sprzedaży nie tylko w Polsce

HMD Global poinformowało o premierze dwóch odświeżonych modeli klasycznych telefonów komórkowych. Wszystko wskazuje na to, że będzie można je kupić dużo taniej, niż słynną Nokię 3310.

Nie ma w tym nic dziwnego, że HMD Global zdecydowało się na odświeżenie dobrze znanej Nokii 105. Do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 200 mln sztuk tego modelu. Telefon zadebiutował na rynku w 2013 roku. Pierwszego odświeżenia dokonał Microsoft dwa lata później. Najnowsze wcielenie urządzenia zostało poprawione pod względem ergonomicznym. W stosunku do poprzednika nieco urósł sam ekran (z 1,4 do 1,8 cala).

Nokia 105Nokia 105 fot. Nokia

Bazująca na systemie Series 30+ Nokia 105 będzie oferowana zarówno w wersji z pojedynczym gniazdem SIM, jak i podwójnym. Zamknięta w środku poliwęglanowej obudowy bateria o pojemności 800 mAh zapewnia do 15 godzin rozmów. Użytkownik może również skorzystać z wbudowanego radia FM. I to z grubsza tyle. Oczywiście, w przerwach da się pograć w słynnego Węża.

 

Cena? Za Nokię 105 w wersji dual SIM trzeba będzie wydać równowartość 15 dol. Przypuszczamy, że po uwzględnieniu podatków cena telefonu w Polsce nieznacznie podskoczy i będzie się mieścić w przedziale od 69 do 99 złotych.

Tymczasem odświeżona Nokia 130 przynosi użytkownikowi nieco więcej możliwości. Miłym dodatkiem w stosunku do zaprezentowanej w 2014 roku pierwszej wersji jest obecność podstawowego aparatu cyfrowego VGA oraz diody doświetlającej LED. Przekątna ekranu (1,8 cala) nie uległa zmianie. Telefon obsługuje Bluetooth, ma na pokładzie radio FM i dwa razy więcej miejsca na dane + gniazdo dla karty pamięci microSD (do 32 GB).

Czytaj też: Na rynek powrócą smartfony Nokii z obiektywami Zeiss. Tym razem skutecznie utrą nosa konkurencji?

Cenę Nokii 130 ustalono na 21,50 dol. Podejrzewamy, że polska cena osiągnie poziom 149 złotych. Dla porównania Nokia 3310 jest sprzedawana na wolnym rynku w cenie 269 złotych.

Zobacz, jak możesz dodać ekstra napięcie do swojego wideo dzięki efektowi Vertigo

Więcej o: