Tesla ma nowego dyrektora. To jedna z najważniejszych figur globalnego rynku mediów

Robert Kędzierski
James Murdoch został jednym z nowych dyrektorów w radzie nadzorczej Tesli. Elon Musk spełnia w ten sposób żądania inwestorów.

Elon Musk ogłosił powołanie dwojga nowych, niezależnych dyrektorów w radzie nadzorczej. Jednym z nich został James Murdoch - prezes 21st Century Fox, syn Ruperta Murdocha, potentata branży medialnej.

Jak wyjaśnia Tech Crunch o taki krok prosiła w kwietniu grupa najważniejszych inwestorów. W liście wystosowanym do Muska wysunięto postulat powołania dodatkowych osób, które nie będą bezpośrednio związane z ekscentrycznym miliarderem. Jednym z powodów niezadowolenia inwestorów było obsadzenie na ważnym stanowisku  Kimbala Muska, brata Elona.  To właśnie w odpowiedzi na te żądania Elon Musk odpowiedział w dość ostrych słowach radząc niezadowolonym, by kupili sobie akcje Forda.

Czytaj też: Tesla posadziła za kierownicą Tesli sztuczny umysł. Jaki z niego kierowca?

James Murdoch określany jest jako spadkobierca Ruperta Murdocha, do którego należy News Corp. Jeden z największych konglomeratów medialnych posiada m.in. tytuły prasowe takie jak "The Wall Street Journal", "New York Post", "The Times", "The Sun" , stacje telewizyjne, w tym Fox Channel, National Geographic, platformę telewizji satelitarnej Sky.

Drugim dyrektorem w Tesli została Linda Johnson Rice, prezes Ebony Media, wydającego przez kilkadziesiąt lat najważniejsze magazyny lifestylowe dla społeczności afroamerykańskiej.

24, 25 50. Zapamiętaj te cyfry. Bo to one zdecydują o tym, jak będzie wyglądać twoje wideo

Więcej o: