Z tej aplikacji korzysta 130 mln użytkowników. Jej twórcy właśnie zostali przejęci przez znanego producenta antywirusów

Firma Piriform odpowiedzialna za popularną aplikację CCleaner stała się właśnie częścią Avast, czeskiego producenta oprogramowania antywirusowego. Co dalej z oprogramowaniem, z którego korzystały miliony użytkowników na całym świecie?

W portfolio założonej w 2004 roku w Wielkiej Brytanii firmy Piriform poza CCleaner znajduje się również kilka mniejszych, aczkolwiek równie przydatnych narzędzi: Speccy (identyfikacja komponentów komputera), Defraggler (defragmentacja dysku) oraz Recuva (odzyskiwanie danych).

Poza wersją dla pecetów oraz komputerów Apple, CCleanera można również pobrać na Androida. Popularne oprogramowanie służy do kompleksowego czyszczenia systemu ze zbędnych plików, konserwacji oraz optymalizacji ustawień. Warto zauważyć, że Avast ma już podobne rozwiązania w swoich produktach (Avast Cleanup oraz AVG Tune Up).

CCleanerCCleaner sciagnij.pl

O skuteczności i jakości działania CCleanera mogą świadczyć statystyki pobrań i liczba użytkowników. Do tej pory aplikację pobrano ponad 2 mld razy, a na całym świecie korzysta z niej 130 mln użytkowników. Na szczęście nowy właściciel nie ma zamiaru lekceważyć sukcesu Piriform. Zapowiada, że produkty firmy nadal będą rozwijane pod swoimi nazwami.

Czytaj też: Kaspersky Lab współpracowało z rosyjskim wywiadem? Ostra reakcja założyciela firmy: To brednie o podłożu politycznym

Rok temu doszło do przejęcia przez Avast Software konkurencyjnego czeskiego producenta oprogramowania antywirusowego, AVG Technologies, za kwotę 1,3 mld dolarów.

Stabilizacja obrazu w aparacie? Sprawdzamy, czy można nagrać doskonałe wideo "z ręki"

Więcej o: