Dla Google Ziemia to już za mało. W Street View pojawiła się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Google stale rozwija usługę Street View. Tym razem dodano zdjęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dzięki czemu spacer po "kosmicznym domu" można odbyć nie ruszając się sprzed komputera.

Google od dawna bardzo aktywnie rozwija swoją usługę Street View. W czerwcu minęło już 10 lat od jej powstania. Teraz można za jej pomocą nie tylko zwiedzić ulice miast, ale także np. zajrzeć do wnętrza czynnego wulkanu. Obecnie trwają prace nad aktualizacją wyglądu ulic polskich miast.

Tym razem Google postanowił udostępnić w Street View zdjęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). To pierwszy raz historii, kiedy w usłudze pojawia się miejsce znajdujące się poza naszą planetą. 

Wnętrze ISS w Google Street ViewWnętrze ISS w Google Street View fot. Google (www.blog.google)

ISS orbituje bowiem na wysokości prawie 400 km nad powierzchnią planety ze średnią prędkością 27 743 km/h. To pozwala na okrążanie Ziemi ponad 15 razy w ciągu doby. Stacja jest na tyle duża, że można ją zauważyć na nocnym niebie gołym okiem.

Dzięki Google możliwy jest także spacer po poszczególnych modułach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, których jest obecnie 15 (docelowo ma być 16). Zdjęcia w 360 stopniach możecie zobaczyć na osobnej stronie w tym miejscu.

Wnętrze ISS w Google Street ViewWnętrze ISS w Google Street View fot. Google (www.blog.google)

Z panelu głównego można wybrać moduł, dzięki czemu znacznie łatwiej odnaleźć się na ISS. Z opisów (niestety tylko po angielsku) dołączonych do zdjęć można także dowiedzieć się sporo na temat ISS.

Fotografie powstały przy współpracy NASA, Centrum Kosmicznego Marshall i Google. Zostały wykonane za pomocą kamer DSLR obecnych już na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Obecnie, w ramach Ekspedycji 52 na ISS znajduje się sześciu kosmonautów: trzech z USA (NASA), dwóch z Rosji (Roskosmos) i jeden z Włoch (ESA).

...

Stabilizacja obrazu w aparacie? Sprawdzamy, czy można nagrać doskonałe wideo "z ręki"