Ten smartfon wzbudzi zachwyt. Najnowszy flagowiec LG ma mieć wydłużony ekran OLED

Przedstawiciele LG oficjalnie potwierdzili, że zbliżająca się premiera flagowego smartfonu V30 wprowadza istotną zmianę w konstrukcji urządzenia. W miejsce panelu LCD pojawi się OLED. Warto również zwrócić na proporcje ekranu.

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami LG V30 przesiada się na technologię OLED. Ekran smartfonu ma mieć aż 6 cali przekątnej, a dodatkowo producent informuje o zastosowaniu rozwiązania FullVision, co oznacza minimalne ramki okalające panel i proporcje ekranu 18:9, tak jak we flagowym modelu G6.

Ekran OLED FullVision w LG V30Ekran OLED FullVision w LG V30 fot. LG

Przy okazji LG potwierdza pokrycie przestrzeni kolorów DCI-P3 na poziomie 109 procent, wsparcie dla HDR10 i przystosowanie ekranu do wykorzystywania wirtualnej rzeczywistości (Google Daydream). Warto przypomnieć, że będzie to pierwszy smartfon LG z ekranem OLED od modelu G Flex 2, który pokazano już 2,5 roku temu.

Następca modelu V20 mimo większego ekranu ma być od niego nieco mniejszy. Wszystko dzięki ograniczeniu przestrzeni nad i pod ekranem (odpowiednio o 20 i 50 proc.). Logo powędrowało na tylną ściankę urządzenia. Producent zwraca uwagę na większą elastyczność panelu Plastic OLED, co może spowodować jego zagięcie na krawędziach. Nie spodziewajmy się jednak tak wyraźnego efektu, jak w przypadku smartfonów Samsunga.

Czytaj też: LG Q6 to piękny smartfon z ekranem flagowca, ale dwóch rzeczy mu nie wybaczę [RECENZJA]

Przypuszczalnie premiery LG V30 możemy się spodziewać na targach IFA w Berlinie. Koreańczycy planują konferencję, na której prawdopodobnie zobaczymy urządzenie na 31 sierpnia.

Więcej o: