W warszawskim kinie powstała wyjątkowa sala kinowa. Pierwsza taka w Polsce

Takiego kina nie było jeszcze w Polsce. W warszawskich Złotych Tarasach powstała sala, w której można obejrzeć filmy w wirtualnej rzeczywistości.

W Multikinie mieszczącym się w warszawskich Złotych Tarasach powstała pierwsza w Polsce sala kinowa do filmów wirtualnej rzeczywistości. Na razie dostępnych będzie 25 stanowisk wyposażonych w zestawy Gear VR i Samsung Galaxy S8.

Oczywiście wspomniana "sala" w niczym nie przypomina tradycyjnego kina. To wydzielona część zlokalizowana na II piętrze Multikina.

Zamiast tradycyjnych foteli znajdziemy fotele obrotowe. Zamiast wielkiego ekranu, gogle wirtualnej rzeczywistości. Zamiast systemu nagłośnienia, słuchawki AKG.

Pierwsze kino VR w PolscePierwsze kino VR w Polsce fot. BP

Zakładane na głowę headsety są oczywiście bezprzewodowe, co umożliwia swobodne podziwianie wirtualnego świata kręcąc się w fotelu. Nie trzeba bać się także o higienę, sprzęt jest czyszczony po każdym użyciu.

Wszystkie smartfony wyświetlające obraz w goglach VR połączone są ze stacją kontrolną. Organizator steruje zatem odtwarzaniem poszczególnych bloków dla wszystkich widzów jednocześnie.

Każdy "seans" będzie składa się z kilku ok. pięciominutowych filmów. Do wyboru są na razie 4 kategorie: Podróże, Niesamowite doświadczenia, Dla rodzin, Sztuka. Każdy ma znaleźć coś dla siebie.

Dzięki współpracy z firmą Discovery widz bez wychodzenia z kina przeniesie się w najdalsze zakątki świata, aby podziwiać piękno tamtejszej przyrody

- wyjaśnia Marcin Duda, head of digital sieci Multikino Polska.

Zaprosimy w podróż po m.in.: Japonii, Włoszech, Hawajach czy Arktyce. Ponadto widz będzie miał możliwość wzięcia udziału w historycznym locie statku kosmicznego Sojuz-30, uruchamiając aplikację The Missed Spaceflight (pol. Przegapiony Lot) i przenosząc się na orbitę okołoziemską. Dla dzieci mamy animacje przygotowane przez twórców „Madagaskaru”. W cyklu „Dla rodzin” pokażemy: „Invasion”, „Discovery tigers”, „Elephants on the Brink”. Filmy z kategorii „Sztuka” pozwolą zapoznać się m.in. z twórczością Salvadora Dali („Dreams of Dali”). W ramach „Niesamowitych doświadczeń” wyświetlimy: „Tokyo Light Oddyssey”, „Sonar”, „Longing for Wilderness” 

Oczywiście nie ma co liczyć na pełnometrażowe produkcje VR. Jak na razie spędzenie 2 godzin w goglach byłoby bardzo niewygodne i męczące dla oczu. Każdy pokaz ma trwać zatem ok. 20 minut.

Pierwsze kino VR w PolscePierwsze kino VR w Polsce fot. BP

Pierwsza sala VR nie jest zatem niczym rewolucyjnym i raczej nie przyciągnie fanów wirtualnej rzeczywistości. Moim zdaniem jest to miejsce, gdzie osoby, które nigdy nie miały styczności z technologią VR mogą posmakować wirtualnego świata.

Bilety na seanse VR będą kosztować: 15 zł (bilet ulgowy) lub 20 zł (bilet normalny) w dzień powszedni i odpowiednio - 19 zł lub 24 zł w weekendy. Przewidziane będą jednak różne promocje. Pierwsze seanse wystartowały 4 sierpnia.

...

Chernobyl VR Project

Więcej o: