To będzie pierwszy taki smartfon w historii. LG V30 otrzyma niezwykle jasny obiektyw i szklane soczewki

Daniel Maikowski
Ekran OLED oraz aparat z obiektywem f/1.6 i szklanymi soczewkami. LG V30 będzie jednym z kandydatów do miana najciekawszego telefonu roku.

Smartfony z rodziny "V" to jedne z najbardziej intrygujących urządzeń w portfolio LG, a koreański producent traktuje je jako okazję do ciekawych eksperymentów. Tak było choćby w przypadku modelu V10, który został wyposażony w dwa niezależne ekrany.

Jego następca był z kolei gratką dla audiofilów - za sprawą 32-bitowego przetwornika HiFi Quad DAC, który wprowadził smartfony na zupełnie nowy poziom jakości dźwięku.

Wszystko wskazuje na to, że model V30, którego światowa premiera odbędzie się już 31 sierpnia (tuż przed startem targów IFA), także zaskoczy nas kilkoma rozwiązaniami.

LG V30 - Crystal Clear LensLG V30 - Crystal Clear Lens LG

f/1.6 - czyli pierwszy taki aparat

Wiemy już, że będzie to pierwszy smartfon LG wyposażony w wyświetlacz organiczny. LG V30 ma otrzymać 6-calowy zaokrąglony ekran OLED FullVision o rozdzielczości 2880 x 1440. Smartfon będzie wspierać technologie HDR10 oraz Google Daydream.

Teraz Koreańczycy odsłonili kolejną tajemnicę. V30 będzie pierwszym smartfonem z obiektywem o jasności f/1.6. Oznacza to, że do matrycy aparatu będzie docierać o 25 proc. więcej światła niż w przypadku obiektywu f/1.8, którym dysponuje m.in. LG G6.

Z kolei zastosowanie szklanych soczewek Crystal Clear Lens ma usprawnić zdolność zbierania światła w porównaniu z obiektywami plastikowymi, a także znacznie poprawić odwzorowanie kolorów. To wszystko ma przełożyć się na lepszą jakość zdjęć i wideo.

LG chwali się również, że powyższe rozwiązania pozwolą zmniejszyć zniekształcenia krawędzi na szerokokątnych zdjęciach nawet o jedną trzecią. Czy tak rzeczywiście będzie? O tym przekonamy, gdy smartfon trafi do redakcyjnych testów.

Co jeszcze wiemy o LG V30?

Najnowszy smartfon LG praktycznie nie skrywa już przed nami tajemnic. Wiemy już, że zastosowanie technologii OLED oznacza pożegnanie z drugim ekranem, który był do tej pory jednym z wyróżników tej serii urządzeń Koreańczyków. Wielka szkoda.

Znamy również prawdopodobną specyfikację telefonu. V30 ma zostać wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 835, 4/6 GB RAM, 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej, a także baterię o pojemności 3200 mAh. Telefon otrzyma także certyfikat IP68.

Dobrą wiadomością jest również to, że podobnie jak jego poprzednik, V30 otrzyma przetwornik HiFi Quad DAC, który powstał we współpracy z firmą Bang & Olufsen.

Więcej o: