Google testuje lekką wersję mobilnej wyszukiwarki. Skorzystają użytkownicy z gorszym połączeniem lub słabszym smartfonem

Lekkie wersje oficjalnych aplikacji zyskują na popularności nie tylko wśród użytkowników ze słabszym połączeniem internetowym. Google Search Lite jest przykładem rozwiązania, które może się spodobać tym, którzy mają słabsze telefony lub standardowe aplikacje są dla nich zbyt przeładowane.

Na obecnym etapie aplikacja Google Search Lite jest dostępna wyłącznie w sklepie Google Play na terenie Indonezji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przetestować ją również u nas, bowiem plik instalacyjny APK o rozmiarze zaledwie 3,5 MB trafił już do zasobów popularnego serwisu APK Mirror. Wystarczy jedynie zezwolić na instalację plików spoza sklepu Google Play.

Czego możemy zatem oczekiwać od mobilnej odchudzonej wyszukiwarki Google?

Google Search LiteGoogle Search Lite fot. zrzuty ekranowe

Google Search Lite pozwoli sprawdzić pogodę, wiadomości, skorzystać z tłumacza, wyszukiwarki obrazków, listy miejsc w pobliżu, najpopularniejszych stron WWW i oczywiście samej wyszukiwarki z systemem podpowiedzi. Lista kategorii jest dużo dłuższa, a dodatkowe włączamy w ustawieniach aplikacji. Dostępne jest również wyszukiwanie głosowe.

Czytaj też: Koniec z promowaniem bubli. W Google Play łatwiej znajdziesz aplikacje i gry, które dobrze działają

Oczywiście podstawowa różnica w działaniu dotyczy ilości danych, jakich aplikacja potrzebuje do wyświetlania wyników wyszukiwania. W przypadku Google Search Lite jest ona ograniczona do minimum, jednocześnie zapewniając użytkownikowi podobną jakość świadczonych usług. Podejście Google wydaje się podobne do tego, jakie stosuje w przypadku YouTube Go, odchudzonej wersji aplikacji testowanej w Indiach w ubiegłym roku.

Jak remiksować teledysk emocjami - aplikacja Męskie Granie

Więcej o: