Najwydajniejsza konsola na świecie wchodzi do Polski. Znamy cenę

Xbox One X trafił właśnie do przedsprzedaży w Polsce. Cena została ustalona na rozsądnym poziomie, ale na swoje konsole, pierwsi klienci jeszcze poczekają.

Xboxa One X, rozwijanego wcześniej jako Project Scorpio Microsoft zaprezentował jeszcze w czerwcu. Konsola wzbudzała oczywiście ogromne emocje wśród graczy ze względu na ponadprzeciętną wydajność.

Firma chwali się, że Xbox One X przewyższa PlayStation 4 Pro i jest obecnie najwydajniejszą konsolą na rynku. Nie mogło więc zabraknąć wsparcia dla 4K w HDR przy 60 kl/s, a moc konsoli została oceniona na 6 teraflopów (PS4 Pro ma 4,2 teraflopa). Za taką wydajność odpowiada osiem autorskich rdzeni 2,3 GHz (16 nm) i aż 12 GB pamięci RAM typu DDR5.

Konsoli nie można było jednak kupić aż do teraz, kiedy producent uruchomił przedsprzedaż urządzenia w edycji limitowanej Project Scorpio Edition.

Nowego Xboxa mogą zamawiać także polscy klienci i to w całkiem atrakcyjnej cenie wynoszącej 2099 zł. To nawet nieco taniej niż w krajach Zachodniej Europy, bo 499 euro to przy obecnym kursie 2134 zł.

Xbox One X Project Scorpio EditionXbox One X Project Scorpio Edition fot. screen YT / Xbox

Załapać się na edycję specjalną będą mogli tylko pierwsi klienci, dlatego z decyzją trzeba się pospieszyć. W zamian, poza charakterystycznymi nadrukami na obudowie i padzie można liczyć m.in. na podstawkę do postawienia konsoli w pozycji wertykalnej.

Warto jednak przypomnieć, że data premiery Xboxa One X ustalona została już wcześniej na 7 listopada i to prawdopodobnie wtedy pierwsi klienci dostaną swoje konsole.

Więcej o: