Wsiąść do pociągu... na film. Na dwóch popularnych trasach PKP będą kursować wagony kinowe

Ciekawą promocję dla kinomanów przygotowało PKP Intercity. Do końca września na trasach między Warszawą, Gdynią i Zakopanem będą kursowały składy wyposażone w wagony kinowe. Przez całą drogę będzie można w nich zobaczyć zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje.

Akcja "Kolej na kino z legalnych źródeł" obejmuje swoim zasięgiem pociąg TLK Rataj kursujący na trasie Warszawa - Gdynia - Warszawa oraz EIC Tatry jeżdżący w relacji Warszawa - Zakopane - Warszawa. Filmy wyświetlane w wagonach kinowych są wybierane przez Fundację Legalna Kultura. Na wspomnianych trasach pociągi z mobilnym kinem będą kursować do końca września.

Co będzie można zobaczyć w kolejowym kinie? Między innymi filmy Woody'iego Allena ("O północy w Paryżu", "Vicky Cristina Barcelona", "Śmietanka towarzyska"), komedię "Szef" w reżyserii Johna Favreau oraz polskie "Carte Blanche", gdzie role główne grają Andrzej Chyra i Arkadiusz Jakubik.

Aby odbyć całą podróż w wagonie kinowym podczas zakupu bilety podróżni powinni wskazać, że właśnie w tej części pociągu chcą jechać.

Czytaj też: Polacy wyjątkowo niechętnie jeżdżą koleją. Nowe pociągi i linie niewiele dają

Jak mówi Szymon Majewski, rzecznik prasowy Fundacji Legalna Kultura - Poprzez akcję chcemy zachęcić podróżnych do korzystania z legalnych źródeł kultury, które udostępniają treści w zgodzie z prawem i wolą twórców. Dla pasażerów PKP Intercity przygotowaliśmy różnorodny repertuar filmów polskich i zagranicznych. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Założyciel Fly4free.pl: Gdybym tę decyzję podjął wcześniej, fly4free.pl najprawdopodobniej byłoby najbardziej znanym serwisem w Europie [NEXT TIME]

Więcej o: