Czytelnia Orange - kupowanie i czytanie książek już dawno nie było takie proste

W sklepie Google Play zadebiutowała właśnie nowa aplikacja do korzystania z ebooków, audiobooków i czytania e-prasy. Wygodnych rozwiązań jest tu całe mnóstwo. Podobnie jak specjalnych cen.

"Czytelnia Orange" to nowa aplikacja do czytania e-booków za pomocą smartfona lub tableta. Powstała przy współpracy z Publio - jednego z liderów e-czytelnictwa w Polsce.

Prosta nawigacja

Po uruchomieniu i zalogowaniu za pomocą konta Orange możemy wybierać treści spośród trzech kategorii: ebooków, audiobooków i e-prasy. Ciekawej lektury można poszukiwać też przeglądając zakładkę "Nowości", "Promocje" czy Beststellery".

Czytelnia OrangeCzytelnia Orange Fot. Orange/Agora

I tak, na przykład wybierając biografię Anny Przybylskiej pt. "Ania" zobaczymy krótki opis książki oraz wprowadzenie do tytułu, jego fragmenty, ważne cytaty. Przewijając ekran w dół znajdziemy też bardziej szczegółowe informacje dotyczące autorów czy wydawcy. 

Czytelnia OrangeCzytelnia Orange Fot. Orange/Agora

Kupowanie książki za pośrednictwem "Czytelni Orange" jest wyjątkowo wygodne. Jedną z najważniejszych zalet aplikacji jest bowiem możliwość powiązania konta z kontem w Orange. A to sprawia, że cena za materiał, często znacznie obniżona, zostanie po prostu doliczona do rachunku telefonicznego lub pobrana z salda w przypadku usługi "na kartę"

Przyjemność czytania

Przechodząc do zakładki "Moje", znajdującej się w prawym dolnym rogu, możemy przeglądać pobrane przez nas pliki - znajdziemy tu wszystkie zakupione treści. 

Czytelnia OrangeCzytelnia Orange Fot. Orange/Agora

Czytanie ebooków za pomocą Czytelni Orange jest intuicyjne, wygodne i proste. Przewijanie kartek odbywa się poprzez przesunięciem palcem w prawo lub w lewo. Widoczna u góry strony ikonka zakładki pozwala zapamiętać miejsce, w którym skończyliśmy lekturę. Nawigacja działa szybko, a powrót do początkowego menu odbywa się poprzez wybranie androidowego przycisku "cofnij".

Wygoda słuchania

W przypadku audiobooków nawigacja jest równie intuicyjna. Wyraźny klawisz Play uruchamia lektora - wcześniej musimy jedynie pobrać wybrany rozdział. Rozwiązanie to jest rozsądnym kompromisem - po pierwsze, nie zapychamy pamięci urządzenia i nie przedłużamy oczekiwania na ściągnięcie pliku. Zamiast czekać długie minuty czekamy dosłownie sekundy i już możemy słuchać. Po drugie, każdy z rozdziałów można po odsłuchaniu usunąć z urządzenia dbając w ten sposób o dostępne miejsce.

Czytelnia OrangeCzytelnia Orange Fot. Orange/Agora

Również w tym wypadku twórcy aplikacji umożliwiają zaznaczanie miejsca, w którym skończyliśmy słuchać. W każdej chwili możemy też wyznaczyć "drzemkę" w czytaniu - określając, czy ma to być kilka czy kilkadziesiąt minut. 

Przewijanie audiobooka czy ponowne odtwarzanie ostatnich sekund również jest możliwe. 

Kiosk z prasą w smartfonie

Istotną zaletą Czytelni Orange jest dostęp do bardzo wielu tytułów prasowych. Kupować można zarówno pojedyncze wydania jak i prenumeratę. 

Ściągnięcie magazynu na urządzenie nie trwa długo - najnowszy numer Logo ładował się niespełna minutę. W środku znajdziemy aż 148 stron do czytania. 

Czytelnia OrangeCzytelnia Orange Fot. Agora/Orange

Tym razem interfejs nieco się zmienia. Na dole wyraźny suwak pozwalający szybko przerzucać strony. Działa powiększanie strony - robimy to tak jak w przypadku zdjęć, wystarczy odpowiednie rozsuwanie palców. 

Przechodzenie pomiędzy stronami odbywa się bardzo płynnie. Jedyne widoczne spowolnienie występuje, gdy kolejne strony publikacji są całkowicie wypełnione zdjęciami. Jednak i tak treść pojawia się w mniej więcej pół sekundy, co uznać należy za świetny rezultat.

Nawigacja pomiędzy poszczególnymi tytułami zakupionej prasy również odbywa się bardzo płynnie. I w tym wypadku do menu początkowego wracamy używając przycisku "Cofnij". 

I to właśnie płynność, szybkość i prostota aplikacji Czytelnia Orange są jej największą zaletą. Kupowanie, pobieranie, przeglądanie dowolnych treści jest wręcz błyskawiczne. Do tego czytelnik za naprawdę niewielką cenę ma dostęp do olbrzymiej biblioteki książek, gazet czy audiobooków. Warto zatem aplikację pobrać bez względu na to czy czytamy okazjonalnie, czy jesteśmy książkowymi molami. Zaglądając do Czytelni możemy poznawać ważne nowości. Aplikację można też traktować jako kieszonkową księgarnię i kiosk z gazetami - to naprawdę wygodne. 

Więcej o: