Orange ma awarię. Mogą być problemy z wykonywaniem połączeń. Operator już pracuje nad usunięciem usterek

Już od czwartkowego wieczoru klientów sieci Orange dotykają problemy z połączeniami telefonicznymi w sieci pomarańczowego operatora. Przedstawiciele przyznają się do awarii i intensywnych prac naprawczych.

Jak informuje tvn24bis.pl w rozmowie z rzecznikiem prasowym Orange, Wojciechem Jabczyńskim wyjaśniono, że sprawa dotyczy głównie abonentów korzystających z technologii VoLTE (Voice Over LTE), czyli połączeń telefonicznych z wykorzystaniem sieci LTE. Niektórzy zgłaszają również problemy z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości SMS.

Pomarańczowy operator zaleca tymczasowo przestawienie urządzenia w tryb 3G/2G. Nie jest znana dokładna liczba klientów, których dotknęła awaria.

Status zgłoszeń o awarii Orange z ostatnich 24 godzinStatus zgłoszeń o awarii Orange z ostatnich 24 godzin fot. Down Detector | zrzut ekranowy

Pierwsze sygnały o kłopotach z połączeniami telefonicznymi pojawiły się wczoraj wieczorem na oficjalnym koncie Orange na Facebooku. Sygnałów od niezadowolonych użytkowników napływa niestety coraz więcej. Tymczasem operator oficjalnie przeprasza wszystkich abonentów i zapowiada rychły powrót usług do pełnej sprawności.

Czytaj też: Pożegnajcie się z automatami telefonicznymi. Od października w Polsce nie będzie już ani jednego

Jak można przeczytać na stronie Orange "VoLTE (Voice over LTE) to najnowocześniejszy w świecie telefonii komórkowej sposób transmisji połączeń głosowych. Z VoLTE połączenia realizowane są przez sieć LTE a nie jak dotychczas tylko w sieciach 3G lub 2G".

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Więcej o: