Czy ktokolwiek używa jeszcze Windows Phone? Nawet Bill Gates przesiadł się już na Androida

Wygląda na to, że dla mobilnego systemu od Microsoftu nie ma już nadziei. Nawet założyciel firmy słynący z przywiązania do jej produktów przerzucił się już na telefon z Androidem.

Microsoft nie podołał konkurencji ze strony Androida i iOS i sam już chyba nie wierzy w Windows 10 Mobile skupiając uwagę na własnym oprogramowaniu dla dwóch najważniejszych systemów konkurencji.

Udziały mobilnego OS-u od Microsoftu cały czas się kurczą i dziś są praktycznie niezauważalne, a nawet najbardziej zagorzali zwolennicy Windowsa powoli mają dość okrojonych możliwości, które oferuje system.

Jedną ze słynnych osób, która właśnie porzuciła telefon z mobilnym Windowsem jest sam założyciel i były CEO Microsoftu. Bill Gates "pochwalił się" tym podczas ostatniej rozmowy dla Fox News Sunday.

Informacja jest o tyle ciekawa, że Gates słynął z przywiązania do produktów swojej firmy. Znany był także z niechęci do produktów Apple. Jak przyznawał we wcześniejszych wywiadach, w jego domu zamiast z iPhone'ów i MacBooków używało się Windowsa.

Bill Gates potwierdził, że w dalszym ciągu nie decyduje się na zakup produktów od Apple, choć darzył Steve'a Jobsa wielkim szacunkiem. Nazwał go także geniuszem i przyznał, że to dobrze, że "Apple kontynuuje świetną pracę".

Gates powiedział także, że zmienił swój smartfon na urządzenie z Androidem z "dużą ilością oprogramowania od Microsoftu". Potwierdził też, że w dalszym ciągu nie zamierza nabyć iPhone'a.

Nie wiadomo, na który model telefonu zdecydował się założyciel Microsoftu, jednak można przypuszczać, że jest nim Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition, gdzie - dzięki współpracy obu firm - znalazło się sporo preinstalowanych aplikacji od amerykańskiego giganta.

---

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o:
Komentarze (36)
Czy ktokolwiek używa jeszcze Windows Phone? Nawet Bill Gates przesiadł się już na Androida
Zaloguj się
 • gazetowicz007

  Oceniono 12 razy 10

  Wiele osób używa telefony z Windows Phone i sobie chwali.
  Mają rację, bo WP bardzo dobre telefony.
  Tylko artykuł jest o smartfonach...

 • Jan Sebastian

  Oceniono 15 razy 3

  A ja używam windowsa phone i bardzo sobie go chwalę.
  tanie telefony, odpowiednie oprogramowanie brak głupich zainstalowanych programów, praktycznie po doinstalowaniu 3-4 programów telefon nadaje się do użytkowania :)

 • Kepinski Daniel

  0

  A jak szybko wyjmujecie baterie w waszych pierdofonach by kilka razy na dzień zrobić restart?

 • dumacz

  0

  jakim trzeba być skończonym lamerem Panie Pawlak, żeby nie wiedzieć, że MS zarabia za każdą słuchawkę z Androidem i kasuje kupę forsy za FAT na nich,
  cenisz dobre dziennikarstwo, nie czytaj gazety

 • marekptr

  0

  Oprocz refleksu, zmiencie informatykow bo logowNie sie przy newsie 1 przenosi na news 2 partaczerscy.

 • ania_m66

  Oceniono 6 razy 0

  sledzac od paru lat komentarze pod jakimikolwiek artykulem na temat windows mobile mozna odniesc wrazenie, ze uzytkownicy tego systemu to duzo gorsza sekta niz wyznawcy jablka.
  wlasciwie nie trzeba czytac artykulu aby zgadnac co znajdziemy pod nim :)))

 • Paweł Sokół

  Oceniono 4 razy 0

  System od Microsoftu, produkty od Apple, a cóż to za fatalna nowomowa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX