Klamka zapadła. Microsoft zamyka swoją muzyczną usługę. Będzie polecać użytkownikom Spotify

Decyzja zapadła. Microsoft nawiązał współpracę ze szwedzkim serwisem Spotify. Własna usługa amerykańskiego giganta Groove Music zostanie zamknięta, a użytkownikom Windows będzie rekomendowany Spotify.

31 grudnia 2017 roku autorska usługa Microsoftu do strumieniowania muzyki zostanie wyłączona. Amerykański gigant najwyraźniej nie wytrzymał konkurencji na rynku zdominowanym przez największych graczy i postanowił odpuścić.

Decyzja firmy jest pewnym zaskoczeniem. Program istnieje już od dawna, a dwa lata temu zmienił nazwę z Xbox Music na Groove Music.

Microsoft zawsze starał się swoją usługę  promować. Teraz obiecuje, że nie zostawi  klientów na lodzie i zaproponuje wygodną przesiadkę do konkurencyjnego programu.

Microsoft rezygnuje z Groove MusicMicrosoft rezygnuje z Groove Music fot. Microsoft

Amerykanie nawiązali właśnie  ze szwedzkim Spotify oficjalną umowę, na mocy którego to  usługa muzyczna będzie polecana użytkownikom Groove Music.

W przyszłym tygodniu użytkownicy otrzymają aktualizację aplikacji na urządzeniach z Windows 10 i konsolach Xbox One. Jej elementem jest narzędzie do importowania playlist. Dodatkowo będą mogli przez 60 dni testować Spotify Premium za darmo.

Użytkownicy, którzy mają wykupiony dostęp, mogą korzystać z usługi Groove Music do końca roku. Możliwość zakupienia nowych subskrypcji zostanie wkrótce wstrzymana.

Microsoft rezygnuje również ze sprzedaży muzyki w  sklepie Windows Store. Zapewnia jednak, że decyzja nie wpłynie na dalszy rozwój i funkcjonowanie odtwarzacza muzyki zapisanej w pamięci lokalnej.

---

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: