Masz działkę? Możesz zarabiać dodatkowe pieniądze nawet przez 10 lat. Nowy pomysł sieci Play

Daniel Maikowski
Play ma ofertę właścicieli dużych posesji, działek i wysokich budynków. Sieć szuka lokalizacji dla stacji, które pomogą jej zwiększyć zasięg.

Play pracuje nad rozbudową własnej sieci. Obecnie fioletowy operator w dużej mierze korzysta dziś ze stacji bazowych należących do T-Mobile, Plusa oraz Orange. Roaming krajowy bywa jednak problematyczny, o czym klienci Play przekonali się wielokrotnie.

Dlatego też sieć postawiła sobie ambitny cel. Play chce przyspieszyć budowę swoich stacji bazowych (obecnie posiada ich 5271 nadajników - stan na koniec czerwca br.) tak, aby do 2020 roku oferować usługi przede wszystkim w oparciu o własny zasięg. 

Aby dogonić krajowych konkurentów fioletowy operator będzie jednak potrzebował co najmniej kilku tysięcy nowych stacji bazowych. A te muszą zostać gdzieś umieszczone.

I w tym momencie Play zwraca się do nas.

Postaw stację na swojej działce

Sieć uruchomiła stronę budujemy.play.pl, na której zamieściła następujący komunikat.

Play dynamicznie rozbudowuje swoją sieć telekomunikacyjną i sukcesywnie zwiększa zasięg. Dostarczamy szybki, mobilny Internet i usługi telefoniczne coraz większej liczbie osób. I Ty możesz dołożyć do tego cegiełkę i zarabiać razem z nami. Wystarczy, że udostępnisz nam swój obiekt lub działkę i pozwolisz zainstalować nasz nadajnik. Załatwiamy wszystkie formalności, dla Ciebie zostają tylko korzyści!

Kogo konkretnie szuka operator? Głównie właścicieli wysokich budynków i obiektów (dachy, pylony, kominy, kościoły, wieże itd), ale też właścicieli działek i posesji, którzy mogliby udostępnić teren o powierzchni co najmniej 120 m2. Partnerem Play mogą zostać zarówno firmy, spółdzielnie mieszkaniowe, jak również osoby prywatne.

Co oferuje sieć w zamian za udostępnienie działki lub budynku? Stałe przychody przy umowie na 10 lat, atrakcyjne oferty na telefon i internet i lepszy zasięg w okolicy.

Niestety operator nie sprecyzował, jak wysokie byłyby wspomniane przychody. Można jedynie podejrzewać, że jest to kwestia indywidualna, która zależy od wielu czynników.

Na stronie budujemy.play.pl zamieszczono również specjalny formularz dla osób, które byłyby zainteresowane ofertą operatora. Play prosi w nim m.in. o "Opis zabudowań występujących na zgłaszanej lokalizacji i sąsiednich działkach".

No właśnie - sąsiedzi. Może się okazać, że to właśnie oni będą największą przeszkodą na drodze do "własnego" masztu Play na działce. Jak wiadomo, stacje telekomów nie cieszą się w Polsce dobrą opinią i często stają się powodem do protestów ze strony lokalnych społeczności, które nie życzą sobie, aby stawiano je w okolicach ich domów.

***

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: