Korzystasz z sieci Play? Wkrótce jej zasięg może znacznie wzrosnąć. Swoje maszty udostępni Orange

Robert Kędzierski
Użytkownicy sieci Play mogą wkrótce odczuć znaczną poprawę zasięgu. Fioletowy operator zawarł porozumienie z Orange pozwalające na korzystanie z jego masztów.

Z informacji GSM online wynika, że Play zawarł w lipcu porozumienie z Orange, dzięki któremu znacząco może zwiększyć zasięg swoich usług. Fioletowy operator uzyskał możliwość instalowania swoich nadajników na ok. 1100 masztach należących do francuskiej sieci. 

Wszystko wskazuje zatem, że potwierdzają się sugestie publikowane we wrześniu przez Marcina Gruszkę, rzecznika Play - roaming krajowy będzie działał znacznie lepiej. 

Play ma w tej chwili ok. 5300 stacji bazowych. Zwiększenie ich o dodatkowe 1200 przybliżyłoby operatora do celu, jakim jest posiadanie 7500 nadajników. 

Jak już pisaliśmy, Play chce przyspieszyć budowę swoich stacji bazowych tak, aby do 2020 roku oferować usługi przede wszystkim w oparciu o własny zasięg. Aby dogonić krajowych konkurentów, operator poszukuje działek i budynków, na których będzie mógł wznieść własne maszty. Właściciele wysokich budynków i obiektów (dachów, pylonów, kominów, kościołów, wież itd.), mogą zgłaszać się do Play - firma z chęcią rozważy nawiązanie współpracy. 

Play musi zwiększyć zasięg, bo jego klienci czasami nie mogą w pełni korzystać ze wszystkich usług. Na początku czerwca pisaliśmy o drugim w ciągu pół roku ograniczeniu prędkości mobilnego internetu w roamingu krajowym Play. Później niektóre smartfony nie łączyły się z dotychczas dostępnymi na danym terenie nadajnikami konkurencyjnych operatorów komórkowych. Z informacji zgłaszanych przez samych użytkowników w różnych rejonach kraju wynikało, że problem dotyczył głównie tych, którzy dotychczas przyzwyczaili się do dostępności nadajników wszystkich czterech sieci. 

Współpraca z Play ma przynieść Orange w ciągu czterech lat ok. 320 mln zł. 

Więcej o:
Komentarze (30)
Korzystasz z sieci Play? Wkrótce jej zasięg może znacznie wzrosnąć. Swoje maszty udostępni Orange
Zaloguj się
 • zygmuntt0

  Oceniono 7 razy 3

  Play stosuje nieuczciwe metody. Zwabili rzesze klientów pod hasłem "nielimitowanego" internetu. W rzeczywistości to było100Gb, To jeszcze jest w miarę ok, bo mówiła o tym umowa. Ale w międzyczasie obniżyli ten limit do 50Gb. I teraz nie mogę już dokupić za 25 złotych "nielimitowanego"=100Gb, a mogę kupić 50Gb. Jak na router domowy to za mało,

  Co na to Play? Ano odpowiadają, że umowa pozwala im zmieniać warunku dodatkowych usług.

  Czy to fair? Na pewno nie.

 • Mac C

  Oceniono 2 razy 2

  Am sorry, ale mnie zrazili tymi ograniczeniami w krajowym roamingu. Wygląda na to, że odchodzi im sporo klientów (wzmożone działania PR). Bye bye play!

 • actchris

  Oceniono 2 razy 2

  Wojtek Jabczyński @RzecznikOrange
  Nic nie wiem o podpisaniu umowy na 1100 masztów dla Play. Ale jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi 😊

 • jamarcin

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli że będę miał teraz w usłudze lte na kartę dla firm prędkości 30-50kb/ś? Bo poki co w tej usludze mam 10-15 kb/s.

 • kamuimac

  Oceniono 2 razy 2

  niech przywrócą zasięg choć do poprzedniej jakości to bedzie dobrze - póki co jest tragiczna - gdyby nie to że mam jeszcze rok abonamentu a kary odstępne są idiotycznie wysokie już dawno zrezygnowałbym z ich usług

 • drwoytek

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba poprawi, a nie "polepszy".

 • allsteen

  Oceniono 3 razy 1

  Sprawa obowiązkowego współdzielenia nadajników przez wszystkich operatorów powinna być jakoś odgórnie uregulowana prawnie. To absurd, że każda sieć stawia swoje nadajniki.

 • Paweł Kotlarski

  Oceniono 3 razy 1

  Dokładnie to samo u mnie. jakość rozmów w play jest taka jak 40 lat temu w telekomunikacji. I to niezależnie od zasięgu.
  Ja bym miał wielką prośbę do managerów w PLAY - Może by tak mniej pieniędzy płacić celebrytom , Małyszom , i innym pięknym inaczej i zacząć inwestować w infrastrukturę!!!!! Ludzie już mają dosyć tych gęb w reklamach!! A niedługo uciekną wam wszyscy klienci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX