Sebastian Kulczyk inwestuje w biznes Elona Muska. "To bardzo ryzykowne", ale ojciec na tym zarabiał

Robert Kędzierski
Sebastian Kulczyk stał się właśnie jednym z inwestorów przełomowej, ale ryzykownej firmy, stworzonej przez Elona Muska. Właśnie wyjaśnił powody swej decyzji.

Jak informuje Puls Biznesu Sebastian Kulczyk przyznał, że wziął udział w ostatniej rundzie inwestycyjnej Virgin Hyperloop One. Do inwestycji, której wielkości nie podano, doszło we wrześniu. Wtedy to swoje zaangażowanie w projekt ogłosił Richard Branson, właściciel linii lotniczych, firmy fonograficznej i spółki kosmicznej sygnowanych marką Virgin - stąd zmiana nazwy spółki. Brytyjski miliarder przyznał, że wierzy, iż podróż z Londynu do Edynburga, licząca 660 km, zajmie kiedyś zaledwie 45 min. 

Chociaż formalnie firma tworząca Hyperloop nie należy do Elona Muska, to właśnie on jest właścicielem znaku towarowego i pomysłodawcą stworzenia rewolucyjnego środka transportu o tej nazwie. 

Czytaj też: Elon Musk prezentuję wizję marsjańskiego miasta. 

Sebastian Kulczyk w rozmowie z PB przyznaje, że "inwestycja jest ryzykowana", ale dostrzega dobre perspektywy dla innowacyjnego środka szybkiego przemieszczania się. Serwis zauważa z kolei, że Jan Kulczyk, ojciec Sebastiana, skutecznie inwestował w branżę transportową. 

Nawet 1200 km/h

HyperLoop, będący połączeniem koncepcji poduszkowca i pociągu, ma pozwolić podróżować z niewyobrażalnie wielką prędkością dochodzącą do 1200 kilometrów na godzinę. Podróż ma być bardziej ekonomiczna niż z wykorzystaniem samolotu.

Ostatnio przeprowadzono kilka prób pierwszych prototypowych kapsuł. Jedna z wersji osiągnęła prędkość 324 km/h. Obecnie finansowanie Virgin Hyperloop One wynosi 250 mln dol. 

Nie tylko Hyperloop

Amerykańska inwestycja Kulczyka, to już druga w ostatnim czasie znacząca inwestycja poczyniona przez Kulczyka. Ostatnio pisaliśmy bowiem o jego finansowym wsparciu polskiego serwisu edukacyjnego Brainly. Transakcję wyceniono na 14 mln dolarów

Z Krakowa do Warszawy dojedziemy w 15 minut? To będzie najszybszy pociąg świata

Więcej o: