Rekordowo wysokie ceny iPhone'a X w serwisach aukcyjnych. Nawet kilkanaście tysięcy dolarów

iPhone X dostępny w tradycyjnych kanałach sprzedaży wydaje się wystarczająco drogi. To jednak nie powstrzymuje konsumentów, którzy w obliczu konieczności długiego czasu oczekiwania na realizację zamówienia zaglądają na serwisy aukcyjne. A tam ceny nowych smartfonów Apple przebijają sufit.

Wystarczy zajrzeć na eBay, aby od cen iPhone’a X dostępnego niemalże od ręki zakręciło się w głowie. Najwyższa oferta aukcyjna na dostępny poza ofertą operatora egzemplarz smartfonu z 256 GB pamięci wewnętrznej pochodzący z przedsprzedaży sięga obecnie pułapu 20 tys. dol. (opcja Kup Teraz za 26 tys. dol.). Na Allegro znaleźliśmy ofertę na ten sam model za 6799 zł (ponad 1000 zł więcej, niż cena sklepowa).

Oczywiście wszystko jest kwestią cierpliwości, a z tym jak wiadomo wśród prawdziwych maniaków elektronicznych gadżetów bywa różnie. Oficjalne kanały sprzedaży każą sobie czekać na realizację zamówienia nawet kilka tygodni.

Stąd w internecie nie brakuje zarówno tych, których postanowili na braku cierpliwości zarobić, jak również samych niecierpliwych, skłonnych do zapłacenia więcej, żeby tylko mieć trudno dostępny smartfon możliwie jak najszybciej. Na całym zamieszaniu skorzysta rzecz jasna samo Apple.

Czytaj też: Ruszyła przedsprzedaż iPhone'a X. Chętnych jest tylu, że na przesyłkę trzeba czekać nawet 6 tygodni

Skąd tak wysoka cena samego iPhone’a X w oficjalnym sklepie? Jak informowaliśmy już jakiś czas temu, zakup wszystkich komponentów potrzebnych do budowy jednego jubileuszowego telefonu kosztuje amerykańskiego producenta średnio ponad 400 dolarów Sporą część tej sumy (nawet 1/4) pochłania ekran OLED. Swoją cenę ma również obudowa iPhone’a X.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: